Romeo a Julie

Počet hráčů1050
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 120 hodnocení75
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 41297 krát (13 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Pohybová, Pro zasmání, Seznamovací
Potřeby: 2 šátky
Romeo hledá Julii

Pravidla

Je to skvělé na zabavení děcek ve věku 1. stupně. U nás to teda funguje tak, že malý děcka jsou pro, starší (kol 11-15) mají blbý řeči, ale nad 15 už je to pak většinou v pohodě ;-)

Tákžéééé:
Je dobré, když ostatní hráči sedí (nebo stojí) v kruhu - aby se ohraničila hrací plocha. Potom se vyberou 2 dobrovolníci, kluk a holka (pokud se u nás nikdo nehlásí, většinou je prostě zdobrovolníme). Kluk-Romeo má šátkem zavázany oči, Holka-Julie má zavázany zase nohy (zhruba u kotníků), aby nemohla chodit, ale mohla jenom skákat. Pokud jsou holky hoooodně mladší (kolem 4-5 let), radši jsme jim ty nohy nevázali, jenom jsme jim řekli, že prostě musí skákat - dokonce ani nepodváděly... Duležité je, aby ostatní, co jenom sledujou, byli úplně potichu (to se ale nikdy nepovede, takže aspoň v rámci možností). Romeo má za úkol po sluchu najít Julii, takže volá "Julie!!!Kde jsi Julie???" a Julie odpovídá jenom tím, že volá nazpátek: "Romeo." Jedna z možností je, že Julie Romeovi odpoví, jenom pokud na ňu zavolá jménem, ale není to nutné...
Když Romeo Julii najde, jde místo nich další pár...

P.S.: u nás to dopadá většinou tak, že Romeo hledá mezi divákama, zatímco Julie se chláme ne druhé straně.
 

Alternativní pravidla

: Hrajeme to tak, že Julie neodpovídá na volání, ale má dvě lžičky, kterými o sebe mlátí. Může tak mást tím, že je dá co nejdál od těla a tam s nima praští :)
: Když máte skauty a skautky v kterých srší hormony a feromony tak to prohodíte a Julie bude chtít nadržená a bude kvůli tomu hledat Romea.. Když dali dva kluky tak se každý puboš musel zasmát.. (Upřímně řečeno jsem chytl výgeb , když Romeo byl tak uhoněný a "utíkal" až ho do hlavy trefilo v parku freesbee xDD)
: My jsme to taky hráli že holka byla Romeo a kluk Julie byla to větší sranda.
: Pokud je víc hráčů hrajeme s více dvojicemi najednou, které se jmenují jinak, takže Romeo chytá Julii, Petr chytá Lucii, Jeníček chytá Mařenku, ... Hráli jsme to i asi ve 30 dětech a je to super. Úkolem je samozřejmě aby si každý chytil tu svoji.
: Napadlo mě, že by se dalo první zvolit Romea, zavázat mu oči a až potom zvolit Julii. Až Romeo Julii chytí, musí ji poznat podle hlasu, osahat ji (vrámci slušnosti:-D)...ještě jsem to nezkoušela, je to jen nápad:hophop:

Komentáře

: ano je super tža hra
: :plamenomet::motorovka:
: Lízatko: Možná byste mohli vybrat dva lidi kteří se od pohledu nemají rádi nebo sourozence Ne???. To k sobě určutě nepřiskákají (alspoň ne dobrovolně):kladivko:
: Ta hra vypadá dobře..budeme ji hrát na táboře připravuju malý začateční program na seznámení....a stále nevím jak do toho mám zakomponovat jména těch děcek aby se více poznali když je to seznamovací hra.....
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!