Astronomové

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 12. 2. 2008 v 23.50
Hra, která zasvětí Vaše svěřence do tajů noční oblohy.

Pravidla

Hraje se na libovolně zvoleném území na skupiny či na jednotlivce.

Musíte začít tím, že si na kartičky namalujete souhvězdí noční oblohy, (počet je jen a jen na Vás, nejlépe je se pohybovat kolem 20-30 souhvězdí) které budou mít děti na očích a k dispozici. Pokud se nechcete složitě vykreslovat se souhvězdími, postačí před děti otevřít mapu oblohy např. z atlasu světa.

Dále pak do ohraničeného území rozmístíte kartičky které budou představovat hvězdy (papírky s tečkami, víčka od pet lahví, atp.). Počet odpovídá délce hry.
Úkolem hráčů je pozbírat hvězdy a složit z nich jednotlivá souhvězdí. Místo kde budou děti složená souhvězdí ukazovat a místo kde mají k dispozici vyobrazená souhvězdí se může buďto shodovat nebo od sebe vzdálit tak, aby si museli skladbu souhvězdí zapamatovat.

Můžete také udělat to, že souhvězdí, které již bylo složeno není možné opětovně vyobrazit a to podnítí děti k rychlosti aby 'urvaly' nejjednoduší souhvězdí (všichni radši skládají HONICÍ PSI, nežli hadonoše atd.) Bodování je buďto bod za každou hvězdu v souhvězdí či předem obodovat souhvězdí.

Tip: Je dobré do areálu, kde jsou rozmístěny hvězdy, přidat hvězdy známe z různých souhvězdí např: Lyra-Vega a takováto souhvězdí tedy bude možné složit pouze za přítomnosti těchto hvězd.
Potřeby: atlas souhvězdí, papíry, fixy
Hru přidala: Daduska
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!