Astronomové

Počet hráčů4moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 21 hodnocení67
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5327 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Na inteligenci / paměť, Hra pro učení či vzdělávání
Potřeby: atlas souhvězdí, papíry, fixy
Hra, která zasvětí Vaše svěřence do tajů noční oblohy.

Pravidla

Hraje se na libovolně zvoleném území na skupiny či na jednotlivce.

Musíte začít tím, že si na kartičky namalujete souhvězdí noční oblohy, (počet je jen a jen na Vás, nejlépe je se pohybovat kolem 20-30 souhvězdí) které budou mít děti na očích a k dispozici. Pokud se nechcete složitě vykreslovat se souhvězdími, postačí před děti otevřít mapu oblohy např. z atlasu světa.

Dále pak do ohraničeného území rozmístíte kartičky které budou představovat hvězdy (papírky s tečkami, víčka od pet lahví, atp.). Počet odpovídá délce hry.
Úkolem hráčů je pozbírat hvězdy a složit z nich jednotlivá souhvězdí. Místo kde budou děti složená souhvězdí ukazovat a místo kde mají k dispozici vyobrazená souhvězdí se může buďto shodovat nebo od sebe vzdálit tak, aby si museli skladbu souhvězdí zapamatovat.

Můžete také udělat to, že souhvězdí, které již bylo složeno není možné opětovně vyobrazit a to podnítí děti k rychlosti aby 'urvaly' nejjednoduší souhvězdí (všichni radši skládají HONICÍ PSI, nežli hadonoše atd.) Bodování je buďto bod za každou hvězdu v souhvězdí či předem obodovat souhvězdí.

Tip: Je dobré do areálu, kde jsou rozmístěny hvězdy, přidat hvězdy známe z různých souhvězdí např: Lyra-Vega a takováto souhvězdí tedy bude možné složit pouze za přítomnosti těchto hvězd.
 

Alternativní pravidla

: Hráli jsme to na táboře, aby to bylo těžší, byli papírky v různých barvách, byly pak souhvězdí jednobarevné i více a bylo to podle toho bodované. Byl časový limit na to sebrat papírky (hvězdy) a pak další limit na to sestavit souhvězdí, družstva mohly měnit barvy hvězd mezi sebou...
: - Může jít o opravdové prověření znalostí - každý hraje sám za sebe, nebo např. o soutěž dvou týmů.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!