Kreslení obrazců

Počet hráčů1moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 51 hodnocení72
%

Autor:
Zdroj: Hukvaldy 2006 (přednáška o psychologii dítěte)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 16763 krát (6 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, K ohni či posezení, Na inteligenci / paměť, Morální / sociální, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: Připravené obrázky
Popisování a kreslení obrázků podle jejich popisu... cvičí se schopnosti vyjadřování a vnímání...

Pravidla

Sedneme si ke stolu (nebo k ohni). Každý dostane čistý bílý papír (u ohně s podložkou, aby se dobře kreslilo) a tužku. Vybereme dobrovolníka. Tomu dáme do ruky papír s nějakým těžším obrazcem (můžou to být třeba nějaké čáry podle pravítka...). Dobrovolník si stoupne k ostatním zády a začne popisovat obrázek.

Mluví jen ten popisující! Nikdo jiný!! (Např.: Papír je na výšku. Vlevo nahoře úplně v rohu je kolečko o průměru 3 cm, od něj směrem doprava navazuje vodorovná čára asi doprostřed strany. atd...)

Je neuvěřitelné, co z toho potom vznikne. Místo sněhulákové koule stojící na trávě s trojúhelníčkovými kytičkami nebo místo kapříka z hranatými šupinami vznikne jakési cosi, co se opravdu nedá identifikovat.

Na této hře je dobře vidět, jak se špatně vyjadřujeme a jak často ani nevnímáme podstatné věci (že je to kolečko vlevo a ne kostička vpravo)...

Hru ještě můžeme obohatit tím, že vybereme druhého dobrovolníka, ten dostane papír s jednodušším obrazcem (např.. obličej tvořený elipsami, čtverečky, trojúhelníčky atd. vytvořený v programu Kreslení... ) a stojí čelem k ostatním.

Když všichni dokreslí a nebo když kreslení sami stopneme (protože je to moc dlouhé), můžeme se zeptat popisujícího, jak se mu popisovalo, jestli s tím měl problémy atd. První (točený zády..s těžkým obrazcem) určitě řekne, že se mu popisovalo špatně, určitě už proto, že na ostatní neviděl. Druhému se to bude zdát lehčí. Viděl, jak všichni kreslí, mohl počkat s popisováním atd...
 

Alternativní pravidla

: Super! Tuto hru můžu doporučit také při výuce jazyků.
: Hra se dá hrát také tak, že vytvoříme ze skupiny dvojice. Dvojice si sedne zády k sobě. Jeden dostane předlohu a popisuje jí. Druhý kreslí. Poté co všichni dokončí práci je možné uspořádat výstavu, kde se krásně ukáže jak si jednotlivé dvojice vedly.

Komentáře

: Docela dobrá hra hrali jsme ji se skolni psychološkou:jupi:
: Sranda, ale mladší to nezvládaj.:hophop:
: Vypadá to opravdu moc dobře, chodím teď mezi sociálně slabší jedince, tohle b je mohlo zaujat :)
: Pro větší děcka, malí neumějí složitější obrazce moc popsat a jednoduché nejsou zábavné jinak to je fajn :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!