Kdo je to?

Počet hráčů420
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 18 hodnocení56
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4940 krát (2 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Slovní, Hra pro učení či vzdělávání
Potřeby: žádné
Popis známých osobností

Pravidla

Odhad známých osobností podle některých důležitých faktů a zajímavých událostí z jejich života. Vedoucí popisy postupně předčítá a hráči zapisují své odpovědi.

Kněžna Libuše - dějiny mi určily roli věštkyně českých dějin. Vše, co jsem viděla se stalo skutkem a událostí. Ať vám má proroctví dnů příštích přinesou radost, užitek a štěstí.
Praotec Čech - prošel jsem již mnoho krajů, hlubokých údolí a hřebenů vysokých hor. Avšak zemi, kterou jsem hledal pro své potomky, jsem našel právě zde. Chraňte ji a mějte ji rádi.
Bedřich Smetana - krásu a malebnost českých luhů a hájů jsem skryl v linkách a mezerách notových osnov. Nechť vám poznávání krás naší vlasti zpříjemní moje hudba.
Císař Karel IV. - v době, kdy se mi dostalo české koruny královské, byla země ve zbídačeném stavu. Dokázal jsem ji pozvednout do krásy, vystavět, opravit a vytvořit díla obdivovaná stále, poskytnout lidem bezpečí a klid pro jejich životy. Praha se stala mým oblíbeným městem, jež jsem chtěl učinit centrem vzdělanosti a umění.
Jan Neruda - můj mnohotvárný a jazykově moderní publicistický styl ovlivnil vývoj české žurnalistiky. S vážností i humorem, ironií i citem jsem se vám snažil ve svých knihách přiblížit životy obyčejných lidí v celé jeho bohatosti.
Pablo Picasso - plátno, barvy a neustálé španělské vášnivé hledání nového výrazu. Prošel jsem mnoha obdobími, zobrazoval sociální témata - bídu, smutek, výjevy z cirkusového prostředí, akty, černošské plastiky. Vyvrcholením mé etapy se staly obrazy krajin a zátiší, kde se oblé tvary přeměnily na ostré hrany. Ať vás políbí múza a malování není jen sen.
 

Alternativní pravidla

: Naše děti milují tuto hru v podobě "Anežka česká". Družina si vybere osobnost a jednoho mluvčího, který bude na dotazy ostatních odpovídat jen ano či ne. Z odpovědí ostatní hádají o kterou osobnost jde. S malými dětmi hrajeme tuto hru na stejném principu, ale se zvířátky.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!