Mejdla

Počet hráčů6100
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 63 hodnocení68
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Časopis Skaut
Zapsáno:
Zhléhnuto: 11283 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Pro zasmání
Potřeby: Mýdla, lavor s vodou
Super zábava - aneb akrobatická manipulace s kluzkou kostkou mýdla

Pravidla

Udělejte dvě družstva, která se postaví za sebe s rozkročenýma nohama, a prvnímu dejte namočené mýdlo. Mýdlo putuje zástupem pod rozkročenýma nohama směrem vzad. Poslední hráč pak běží dopředu, cestou ale musí mýdlo namočit v lavoru s vodou... Komu mýdlo upadne, musí ho dobějnout namočit a až potom se může vrátit na své původní místo. Vyhraje družstvo, které se vymění jako první.

Varianta
Vytočte kruhovou dráhu a doprostřed dejte lavor s vodou. Rozdělte hráče do trojic a prvnímu dejte mýdlo. Jeho úkolem je hodit mýdlo dalšímu. Ten po úspěšném chycení běží mýdlo namočit a pak ho může házet dál (z místa kde mýdlo chytil). Pokud mýdlo chytači upadne, musí pro něj doběhnout hazeč a opět mýdlo namočit. Vyhrává trojice která jako první "obhází" celý kruh.
 

Alternativní pravidla

: Hráli jsme ji s trochu tajemným úvodem :-) Za neustálého odrážení zvědavých otázek jsme se v teplém jarním odpoledni přesunuli z klubovny na louku spolu s dvěma krátkými lany různých barev a kýblem plným vlažné vody. Z lan jsme utvořili dva trojúhelníky o hraně cca 5m a překřížili je tak, že vznikl tvar "davidovy hvězdy". Měli jsme akorát 6 hráčů + dva rozhodčí. Následoval úvod (v mírně recesistickém duchu): řekli jsme děckám, že vyzkoušíme kouzlo magistra Kellyho z alchymistické kuchyně Rudolfa II. Že se jedná o hru při které se neušpiní (jako obvykle), ale naopak z ní vyjdou mnohem čistší (...následovaly nechápavé pohledy hráčů). Pak jsme hráče rozdělili do dvou trojic a každá dostala jednu barvu (podle barvy lan na zemi). Každá skupina se postavila za špičky trojúhelníku své barvy. V každé skupině bylo zvoleno pořadí hráčů. Teprve potom nadešlo rozuzlení - oba první hráči dostali do ruky mokré mýdlo :-) ...a začalo přehazování (mezi hráči své skupiny) za patřičného halasu hráčů i rozhodčích počítajících nahlas dokončená kola. Čas na hru byl přesně 5minut. Kýbl s vodou nebyl uprostřed, ale cca 20m daleko. ...je to super hra.

Komentáře

: Vypadá to dobře...asi to použiju, mohla by u toho být s předškoláky sranda:srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce:
: je to zabavna a hlavne nenarocna hra, da se pouzit i na vetsich narozeninovych partach pro deti. Adrenalin zvednete i tim, ze družstvo , ktere vyhraje odmenite treba už použitým mýdlem.:):-):10:
: je to zabavna a hlavne nenarocna hra, da se pouzit i na vetsich narozeninovych partach pro deti. Adrenalin zvednete i tim, ze družstvo , ktere vyhraje odmenite treba sladkosti .:cool:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!