Pět smyslů - test

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 9 až 20
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 18. 4. 2008 v 18.34
V této hře si účastníci vyzkouší svoje smysly!

Pravidla

Připravte 5 stanovišť, prostě stolečky se židlemi.

Čich: Zavažte člověku oči a pod nos mu podáv různé pachem výrazné věci
(sušené houby, pottpouri, vanilku, skořici, levanduli atp.) Počkejte maximálně 2 minuty, pokud do té doby neuhodne nebo to vzdá, končí a nastupuje další hráč. Každému dejte asi tak 4 vůně, můžete je zapisovat do tabulky a potom po všech 5ti smyslech sečíst...

Hmat: Vyberte opět někoho, komu zavážete oči a dejte mu do ruky podle věku nějakou věc (míč, tužka, !kostka ledu!, šroubovák...). Výsledky zapište.

Chuť: Na této části je důležité, abyste věděli, jestli jeněkdo na něco alergický (pokud je např. někdo alergický na vajíčka, nedávejte mu je ani z legrace!!!). Opět se zavážou oči a někdo hádá. Můžete rozdělit ochutnávku na jídelní a nápojovou část. Třeba pomerančový džus a kakao + cukr a jablko...

Sluch: Teď je potřebné, aby se lidé znali, nebo se předtím aspoň představili. Zavažte oči a vyberte 3 až 4 lidi, kteří před toho člověka půjdou a řeknou třeba ahoj, nebo se i mohou vydávat za někoho jiného. Zapište body.

Zrak: Tahle část je hodně těžká pro všechny. Před člověka dejte tabulku s textem. Ale pozor! Fígl je v tom, že je tam je napsáno třeba modrá, ale je vybarvená červeně. Je to hodně těžké, já sama jsem si to už vyzkoušela. Většinou řekne člověk barvu toho písmene. Měly by být asi maximálně tak tři chyby, délka textu záleží na vás. Opět zapište body.

VYHODNOCENÍ: Sečtěte body, pokud bude mít někdo stejně, tak dávejte různé otázky (Jak dlouhá je velká čínská zeď?, Jak se jmenuje deska, díky které jsme rozluštili hieroglyfy?) a kdo se 1. přihlásí a odpoví správně, vítězí, kdo špatně, vypadává.

Potřeby: Na čich (vanilku, skořici...), na zrak (papír s textem), hmat (míč, tužka), na chuť (jablko, lékořici...)
Hru přidala: zebra
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!