Bazilišek

Počet hráčů415
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 134 hodnocení74
%

Autor:
Zdroj: schůzka
Zapsáno:
Zhléhnuto: 13506 krát (5 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Honička
Potřeby: žádné
Úryvek ze hry: Kdo jsi?... Bazilišek. Ale ne. křičí Torpédo. Bazilišek Gája volá:kdo jsi? Kohout, odpovídá šťastně Liška.

Pravidla

Na začátku si připravte papírky s názvy postav (tj. bazilišek, kohout, člověk). Zavoláte k sobě děcka, ty zavřou oči a vy jim do ruky dáte papírek. Jakmile dítě dostane papírek poběží se schovat, až rozdáte všechny papírky, zapískáte a všichni se podívají, co jsou za postavu.

Co mají dělat jednotlivé postavy:
Člověk - snaží se dostat na předem určené místo (pikolu), když se potká s tím, kdo je bazilišek, je mrtvý. Když se potká z kohoutem, kohout ho před baziliškem ochrání.
Kohout - Snaží se co nejrychleji zjistit kdo je bazilišek a najít ho, také může jít s člověkem až k pikole, aby se mu nic nestalo.
Bazilišek - Snaží se chytit co nejvíce lidí a vyhnout se kohoutovi. Hra končí když je bazilišek mrtvý (tj. když se potká s kohoutem)
 

Alternativní pravidla

: Tak s vlcaty bylo potreba ta pravidla dost upresnit.

Byl jeden bazilisek, jeden kohout a pet lidi, coz mi prislo ok. Zavedli jsme bodovy system - clovek za dobehnuti k pikole 1 bod, kohout za chyceni baziliska 3 body (ale ma na to cas jen dokud "zijou" nejaci lide, tj. dokud nedobehli nebo nezkameneli vsichni) a bazilisek by za vyvrazdeni vsech dostal 5 bodu (pak uz na nej kohout nemuze) (ale nikomu se to nepovedlo). Protoze zadny bazilisek nedosahl 100% uspechu, premyslel jsem o tom, ze by mohl dostat 1 bod za kazdeho uloveneho.

Dal jsme zavedli, ze bazilisek se hned po precteni listecku musi nahlas ohlasit.

Dal si to chce pohlidat, aby si deti role dostatecne prostridaly (tj. bud to hrat dost dlouho, aby zafungovala pravdepodobnost, a nebo ty role pridelovat nejak min nahodne).

Jinak je to ale hodne zajimava hra.
: my to hrajeme tak ze v klubovne se zhasne a bazilisek zabiji cloveka tak ze ho chytne kolem krku a kohout zabyiji baziliska tak ze klepe na rameno

Komentáře

: nevím jak se tu hrají hry,poradí mi někdo??
: dobra hra budem ji hrat na družinovce :-)
: Já zase nechápu, co na tom nechápete. Vždyť je to docela srozumitelná, pěkná hra.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!