Obležená pevnost

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až 42
Délka: Do 111 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 30. 4. 2008 v 16.24
Indiáni se snaží zničit pevnost, co na to obránci

Pravidla

Tuto hru je nejlepší hrát na táboře. Nejdříve se vymezí hřiště a rozdělí role. Je potřeba mít k dispozici louku cca 100 velkou, uprostřed nebo někde v prostoru je postavený táborový kruh ze stanů. Dvě třetiny hráčů josu indiáni, kteří se snaží zničit pevnost, kterou představuje táborový kruh. Zničí ji tím , že dovnitř kruhu nahází 20 šišek. Zbylá třetina hráčů představuje obránce, kteří se jim v tom snaží zabránit. Obránci se pohybují pouze po louce, do lesa nebo mimo vyznačený prostor nemohou. Pokud se jim podaří dotknout se indiána, ten ztrácí jeden ze dvou životů. Pokud přijde o všechny životy, vypadává ze hry a už do ní nezasahuje. Aby to indiáni neměli tak jednoduché, uvnitř táborového kruhu jsou vedoucí, kteří zastupují osadníky (alespon 4 vedoucí). Jejich úkolem je letící šišky chytit. Pokud se jim to podaří, nálož (šišku) zneškodní a ta se nepočítá. Počet úspěšně vhozených šišek počítají vedoucí.
Hraje se buď na čas, za jaký naházejí indiáni všech 20 šišek do pevnosti nebo na počet šišek, které se jim povedlo do pevnosti umístit než všichni vymřeli. To záleží na šikovnosti indiánů i obránců.
Hraje se na tři kola, tak aby si každý vyzkoušel roli obránců. Hodnotí se výsledek obránců, jak dlouho vydrželi vzdorovat a ty se pak porovnají. To zajistí dynamičnost hry, protože pokud indiáni budou schovaní v lese, nahrávají tím obráncům.
Tuto hru si užijí i vedoucí, protože šišky se od stanů odrážejí velice divoce a o zábavu není nouze.
Hru přidal: Honza
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!