Jogo da cerveza

Počet hráčů2moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 409 hodnocení74
%

Autor:
Zdroj: Hru jsem odkoukal od brazilců na XIII. světové gymnaestrádě
Zapsáno:
Zhléhnuto: 32991 krát (11 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání, Sportovní, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: jakýkoliv nápoj pro každého hráče, kuželky či pet lahve, kámen
Hra na šikovnost, postřeh a dodržování pitného režimu

Pravidla

Dva týmy se postaví proti sobě na vzdálenost asi 4 a více metrů (podle šikovnosti hráčů). Každý hráč má před sebou zavřenou plechovku či pet lahev s pivem či jakýmkoliv jiným nápojem, například kofolou (jogo da kofola). Je možné použít i skleněné lahve, ale hrajeme-li s dětmi, je lepší se jim vyhnout, děti by se mohly v zápalu hry poranit. Doprostřed vzdálenosti mezi oběma týmy se postaví "kuželky" (prázdné plechovky, lahve, polena,...), kterých je stejný počet jako hráčů v každém týmu. Dva soupeřící hráči mají tedy mezi sebou jednu kuželku.

První hráč hází vrhadlem (kámen, sešlápnutá plechovka,...) na jednu z kuželek. Pokud ji neshodí, ve hře pokračuje jeho soupeř a poté další hráč z týmu. Pokud se hráč trefí a některou kuželku shodí, jeho tým otevře své nápoje a začne co nejrychleji pít - a to do té doby, než soupeř naproti kterému je shozená kuželka vyběhne, postaví kuželku na své místo, sebere vrhací kámen a vrátí se ke své lahvi. Poté zařve STOP a soupeři přestanou pít.

Tým který má jako první vše vypité, vyhrává.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: říkáme jí picí hra - ideálně pro skoro dehydratované málopijící děti - max do půl litru (šťávy) na 1 hru, pro menší cca 10 let a míň jen 250ml
: Tuto hru jsme hráli nedávno o schůzce, je opravdu trošku drsnější a vyžaduje obětavost členů pro tým, ale jinak je bezva. Holky se při ní moc nasmály a já (jako rádkyně) jsem mohla posoudit kdo se dokáže jak obětovat pro druhé ve svém týmu.
: Nedávno jsme na oslavě hráli jeden na jednoho - beerborec proti beerborci. Díky perfektním trefám sem mu dal solidní klepec a hra 1vs1 je zejména divácky napínavá. Taky je zajímavej "turnajovej systém", buď že neporažen postupuje k dalšímu soupeři nebo klasickej pavouk. To už je ale pro vytrvalejší pijáky nebo turnájek na vícedenní akce.
: Tak 1,5 l jsme ještě nradši nezkoušeli, ale hrál jsem dvakrát za sebou s velkým pivem. Nejdříve svijany 4,8% alc. a potom Zlatý Bažant 5,0% alc. Hrát více než dvakrát s pivem bych nedoporučoval, stejně budete mít asi problém se trefit.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!