Červené a modré balónky

Počet hráčů4100
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 21 hodnocení44
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2945 krát (1 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová
Potřeby: balónky (více než počet hráčů, protože se může stát, že balónky budou praskat) ve dvou barvách (půl na půl), fáborky a provázek na označení polí
Dvě družstva si mezi sebou co nejrychleji musí vyměnit balónky... Akční a zábavná hra!

Pravidla

Hráče rozdělíme do dvou družstev se stejným počtem, např. na modré a červené. Hrajeme na velké ploše, kterou rozdělíme na dvě části a označíme na pole červené a pole modré (můžeme označit např. fáborkem, ale stačí velmi jednoduše, nemusíme si s tím dávat velkou práci). Mezi oběma poli je malé neutrální území. Červené družstvo se postaví na zadní okraj svého červeného pole a stejně tak družstvo modrých na modré pole. Následně jsou rozdány červené a modré balónky shodné s počtem hráčů. Ale pozor! Modré balónky rozdáme červeným hráčům a červené balónky modrým.
Hráči mají po odstartování hry za úkol získat balónek své barvy. Nemohou však vstoupit na území druhého družstva. Proto jediná možnost je, aby si mezi sebou hráči předali balónky na neutrálním území mezi jejich poli. Vyhrává to družstvo, které stojí jako první opět na zadním okraji svého pole a všichni mají balónek své barvy.
Hra je zaměřena na rychlost, akci, rychlé reakce, dobrý běh... Ač se zdá, že hra je spíše zaměřena na práci jednotlivců, je to také možnost, jak děcka více stmelit. Většinou totiž vítězství družstva záleží pouze na jednotlivci, který jako poslední dobíhá. Pokud je to někdo pomalý, prohraje kvůli němu celé družstvo. A právě to, by se měly děcka naučit přijmout.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Nevím, proč měla hra tak nízké hodnocení, připadá mi jako super "neotřepaný" nápad. Legenda se dá libovolně doplnit a myslím, že se může hodit třeba jako součást/etapa větší hry.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!