Červené a modré balónky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 100
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 2. 6. 2008 v 14.06
Dvě družstva si mezi sebou co nejrychleji musí vyměnit balónky... Akční a zábavná hra!

Pravidla

Hráče rozdělíme do dvou družstev se stejným počtem, např. na modré a červené. Hrajeme na velké ploše, kterou rozdělíme na dvě části a označíme na pole červené a pole modré (můžeme označit např. fáborkem, ale stačí velmi jednoduše, nemusíme si s tím dávat velkou práci). Mezi oběma poli je malé neutrální území. Červené družstvo se postaví na zadní okraj svého červeného pole a stejně tak družstvo modrých na modré pole. Následně jsou rozdány červené a modré balónky shodné s počtem hráčů. Ale pozor! Modré balónky rozdáme červeným hráčům a červené balónky modrým.
Hráči mají po odstartování hry za úkol získat balónek své barvy. Nemohou však vstoupit na území druhého družstva. Proto jediná možnost je, aby si mezi sebou hráči předali balónky na neutrálním území mezi jejich poli. Vyhrává to družstvo, které stojí jako první opět na zadním okraji svého pole a všichni mají balónek své barvy.
Hra je zaměřena na rychlost, akci, rychlé reakce, dobrý běh... Ač se zdá, že hra je spíše zaměřena na práci jednotlivců, je to také možnost, jak děcka více stmelit. Většinou totiž vítězství družstva záleží pouze na jednotlivci, který jako poslední dobíhá. Pokud je to někdo pomalý, prohraje kvůli němu celé družstvo. A právě to, by se měly děcka naučit přijmout.
Potřeby: balónky (více než počet hráčů, protože se může stát, že balónky budou praskat) ve dvou barvách (půl na půl), fáborky a provázek na označení polí
Hru přidala: Palajda
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!