Living colours

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 15 až 30
Délka: Do 34 minut
Příprava: Náročná
Zapsáno: 8. 6. 2008 v 13.19
 
Hra na babu, kdy se baba předává rukou namočenou v barvě, postupně dojde k hramadnému pomalování barvami.

Pravidla

Na ohraničeném prostoru (asi 10x10 metrů) se sejdou lidé oblečení pouze v plavkách. Po krátkém rozehřátí (honičky, vytlačování, přetahování,...) proneseme stručný proslov oslavující barevnost života a spolu s náležitě zesílenou hudbou skupiny LIVING COLOURS zahájíme samotnou hru - jednoduchou honičku omezenou pouze na ohraničenou plochu. Vysvětlíme, že baba se předává dotekem rukou na jakoukoli část těla. Přičemž ruka je vždy namočena v některém z kbelíků s barvami, které jsme mezitím připravili uprostřed plochy. Na začátku určíme 1-3 honiče. Ve chvílí, kdy začneme pociťovat, že dynamika vrcholí, napomůžeme tomu, aby se hra zvrhla a mimo veškerá pravidla se spotřebovala veškerá barva.
Tečkou za divokým rejem je valná hromada uprostřed plochy. Pak pořídíme skupinové foto a jsou-li pro to v místě podmínky, uspořádáme spanilou jízku barevných do šedi přilehlé civilizace, nejlépe například za účelem koupě míchané zmrzliny (nesmí to být příliš daleko, aby atmosféra nevyprchala). Součástí programu je i společné mytí.

Poznámka:
Zdravotně a ekologicky přijatelnou, přitom dostatečně krycí barvu lze vyrobit tak, že se dle návodu uvařený potravinářský škrob natónuje práškovými či tekutými malířskými barvami. Po použití je třeba vše řádně umýt - pozdější praní neodstraňuje barvu dokonale.
Potřeby: Potravinářský škrob, malířské barvy, 3-4 umělohmotné kbelíky či jiné nádoby, lano
Hru přidal: spanky11
Zdroj nebo autor: Zlatý fond her 2
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!