Living colours

Počet hráčů1530
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 52 hodnocení77
%

 
Autor:
Zdroj: Zlatý fond her 2
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6093 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání, Honička, Zážitková / inscenační
Potřeby: Potravinářský škrob, malířské barvy, 3-4 umělohmotné kbelíky či jiné nádoby, lano
Hra na babu, kdy se baba předává rukou namočenou v barvě, postupně dojde k hramadnému pomalování barvami.

Pravidla

Na ohraničeném prostoru (asi 10x10 metrů) se sejdou lidé oblečení pouze v plavkách. Po krátkém rozehřátí (honičky, vytlačování, přetahování,...) proneseme stručný proslov oslavující barevnost života a spolu s náležitě zesílenou hudbou skupiny LIVING COLOURS zahájíme samotnou hru - jednoduchou honičku omezenou pouze na ohraničenou plochu. Vysvětlíme, že baba se předává dotekem rukou na jakoukoli část těla. Přičemž ruka je vždy namočena v některém z kbelíků s barvami, které jsme mezitím připravili uprostřed plochy. Na začátku určíme 1-3 honiče. Ve chvílí, kdy začneme pociťovat, že dynamika vrcholí, napomůžeme tomu, aby se hra zvrhla a mimo veškerá pravidla se spotřebovala veškerá barva.
Tečkou za divokým rejem je valná hromada uprostřed plochy. Pak pořídíme skupinové foto a jsou-li pro to v místě podmínky, uspořádáme spanilou jízku barevných do šedi přilehlé civilizace, nejlépe například za účelem koupě míchané zmrzliny (nesmí to být příliš daleko, aby atmosféra nevyprchala). Součástí programu je i společné mytí.

Poznámka:
Zdravotně a ekologicky přijatelnou, přitom dostatečně krycí barvu lze vyrobit tak, že se dle návodu uvařený potravinářský škrob natónuje práškovými či tekutými malířskými barvami. Po použití je třeba vše řádně umýt - pozdější praní neodstraňuje barvu dokonale.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Dodr: Samozřejmě :)
: Ania, a nebyla si nahodou na cestickach? :o)
: My jsme podobným stylem letos vytvářeli tablo :) Byla to sranda a barvu jsme utvořili tak, že jsme do bílého jogurtu dali potravinářská barviva. Vznikly krásné syté barvy a daly se i v pohodě vyprat;)
: My jsme byli kompletně bíle oblečení, a byly to barvy na studenou batiku, takže nám zůstalo oblečení batikované "packama" =) Sice jsme pak měli chvíli modrou kůži, ale bylo to fajn =) Jinak "šokovací" fáze proběhla v podobě návštěvy hospody a hřiště =)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!