Skřítci / Anděl strážný

Počet hráčů2moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 101 hodnocení76
%

Autor:
Zdroj: tradice 1.oddíl Luna
Zapsáno:
Zhléhnuto: 14210 krát (4 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Morální / sociální, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: žádné
Příjemná a drobet záhadná hra vhodná na dlouhodobější pobyt - každý se stává dobrým skřítkem někoho jiného.

Pravidla

Legenda: poslouží kterákoliv pohádka o nenápadných, neviditelných skřítcích, kteří prokazují svým lidem dobré skutky, chystají jim nečekaná příjemná překvapení a pod.

Všichni zúčastnění napíší svá jména na lísteček, který složí tak, aby se jméno nedalo přečíst a vhodí jej do losovací krabice/klobouku... Každý si vytáhne jeden lísteček a v ten okamžik se stává dobrým skřítkem toho, jehož jméno si na papírku přečte (pokud si vylosuje sám sebe, vybírá podruhé a své jméno vrátí zpět). Snaží se mu nepozorovaně, leč účinně prospívat a zpříjemňovat život až do konce pobytu.
Nikdo by neměl zůstat lichý (všichni jsou zároveň skřítky někoho jiného a sami nějakého tajného dobrodince mají).
Hra končí poslední večer před odjezdem z tábora/hor/vody... Bývá fajn si popovídat o tom, kdo skřítkovo snažení doopravdy pocítil, kdo poznal, kdo je jeho skřítkem... nakonec by všichni skřítkové měli vystoupit z anonmity a přihlásit se ke svým lidem.
Cílem hry by mělo být rozšíření "skřítkování" i do běžného života oddíli či skupiny a to nejen vůči jedné, konkrétně určené osobě, ale vůči všem okolním.
Lze pojmout i jako celoroční aktivitu.
 

Alternativní pravidla

: Slyšela jsem o variantě "Na ctitele a mstitele", kdy se hra hraje celou akci (ale je lepší jen např. týdenní, třeba lyžák v zimě atd.) a každý člověk je někomu "ctitelem" (chová se k někomu hezky - nenápadně, aby to dotyčný nepoznal!) a někomu "mstitelem" (dělá mu naschvály).
Není to pak úplně hra pro děti, protože si myslím, že by nebyly schopné odhadnout, co se ještě v rámci hry dá natropit, a co už ne, ale v partě dospělých/mladých to může být velká sranda.
Samozřejmě je zásadní utajení, kdo je čí mstitel a ctitel.
: Ještě nikdy jsme to s oddílem nehráli a už to máme naplánovaný na tábor 2010 a rádcům i vedoucímu se to zamlouvá-dík za tuhle webovku!!!:cool:
: My si skřítky u pravujem pro starší a nazýváme to pak Denní přítel.Večer si všichni vylosují a jejich ulokem je pomáhat druhý den tomu svému "příteli" a zárověň hledat za co ho pochválí (...všilmla jsem si, že Zoro jen tak pomáha uklidit ve stanu Fefe...).Není to vhodné hrát celý tábor, protože nikdo nevydrží být pořád ve střehu.
: Hrajeme dlouhá léta na "chaloupkách" - něco jako tábory, ale jen pro děvčata, ale odtajňujeme každý večer a hned potom se losuje znovu na nadcházející den.

Komentáře

: Taky to mám v cestě vody:):srdce:;)
: Taky to mám v cestě vody, hra je pěkná ale na celý měsic?
: Ahoj, hrajeme to už mnoho let, hlavně během táborů, ale říkáme tomu Tajný přítel.
Kdysi jsme to vyčetli z nějakého táborového příběhu, tuším Údolí krásných žab.
Hezký den všem!
: hraju to měsíc a je hodně dobrá a užitečná hra :iq:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!