Letecká základna

Počet hráčů30moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 42 hodnocení74
%

 
Autor:
Zdroj: pár chytrých hlav se dalo dohromady
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9959 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Bojovka, Na inteligenci / paměť
Potřeby: papíry s kódy (cca hodně), papíry s básničkami
Zničená navigace, letadla ve vzduchu, blíží se katastrofa... Pokud ovšem nedokážeš nasbírat dostatek souřadnic k bezpečnému dovedení letadel na zem.

Pravidla

Motivace: Každý oddíl se stává leteckou společností, která má svá letadla ve vzduchu ve chvíli, kdy leteckou základnu obsadí teroristé a zničí navigační systémy. Letadla se tak nemohou dostat zpět na zem. Letecké společnosti si proto musí opatřit jednotlivé souřadnice (kódy), podle kterých mechanicky navedou letadla zpět na zem.

Hra: Každá letecká společnost se usadí cca 500metrů od tábora, kde zřídí své středisko. V táboře nesmí nikdo zůstat. Ten okupují vedoucí – teroristé, kteří po území tábora rozmístí velké množství kódů (rozmisťují se kdekoli – latrína, umývárna, …). Po stanovené době nebo na písknutí začíná hry. Hráči se snaží dostat do tábora, přečíst co nejvíce kódů, zapamatovat si je (nesmí si je psát) a utíkat zpět do řídícího střediska, kde kódy nadiktuje operátorovi (jeden hráč, který zapisuje kódy, kontroluje, aby nezapsal jeden kód vícekrát a zároveň střeží středisko). Poté běží získávat další kódy. Háček je v tom, že nelítostní teroristé střeží leteckou základnu a kohokoli zahlídnou a zavolají jeho jméno tvrdě potrestají. Podrobí ho hrozivému mučení v podobě nesmyslné a dlouhé básničky obsahující čísla i samostatná písmena. Pro hráče je tak těžké pamatovat si kódy, které se mu již podařilo zahlídnout. Po mučení se musí vrátit zpět do svého střediska, nahlásit se a teprve poté se smí opět pustit do sbírání kódů. Vyhrává ta letecká společnost, která nasbírala nejvíce kódů (správných!) a tak dokázala zachránit nejvíce svých letadel. Jako bonbónek na závěr je možné nechat hráče zapsat některou z básniček (popsat u soudu mučící praktiky teroristů) a pokud ji mají správně, mohou dostat nějaké bonus body. Tak se uplatní i ti, kteří nenasbírali moc kódů, zato byli neustále mučeni . Hodnocení je trochu náročné, jelikož je potřeba zkontrolovat kódy. Je proto dobré připravit si nějakou tabulku, nebo jiný systém, který by ulehčil práci.

Důležitým herním prvkem jsou herecké výkony vedoucích – teroristů. Ti chodí po táboře v četách, volají bojová hesla, pořádají výpady na určitá místa, plíží se, utíkají, schovávají se,… vše co fantazie dovolí. Při zatčení hráče je dobré jednat ostře, dávat příkazy a být trochu hrubý. My jsme si navíc srolovali papíry s básničkami a předstírali, že jsou to zbraně. Mířili jsme a stříleli, děti se rychle vložili do role a předstíraly zásahy, zranění, vzdávaly se,… Všichni se začali maskovat, strkali si větve za oblečení, dokázali hodinu nehnutě ležet v trávě. Mnozí si myslí, že jsou naprosto neviditelní, i když o nich víte od jejich prvního zvednutí hlavy nad úroveň trávy. Vedoucí se hodně pobaví.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Ahoj, mohli byste napsat nějakou básničku s tím textem a čísly?? Nějak mě žádná nenapadá?? Děkuji mockrát ;)
: Ta motivace se dá libovolně měnit, zaleží na kretivitě :-)
: Pěkná hra. Hned jsem ji zařadila do seznamu her, které použiju na táboře ;) doufám,že se to vydaří tak, jak to popisuješ :)
: Zajímavá motivačka k celkem klasickému typu bojovky, líbí se mi hlavně ten nápad s použitím básniček, který jim ztíží pamatovat si kódy:)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!