Letecká základna

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 30 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 19. 6. 2008 v 21.04
 
Zničená navigace, letadla ve vzduchu, blíží se katastrofa... Pokud ovšem nedokážeš nasbírat dostatek souřadnic k bezpečnému dovedení letadel na zem.

Pravidla

Motivace: Každý oddíl se stává leteckou společností, která má svá letadla ve vzduchu ve chvíli, kdy leteckou základnu obsadí teroristé a zničí navigační systémy. Letadla se tak nemohou dostat zpět na zem. Letecké společnosti si proto musí opatřit jednotlivé souřadnice (kódy), podle kterých mechanicky navedou letadla zpět na zem.

Hra: Každá letecká společnost se usadí cca 500metrů od tábora, kde zřídí své středisko. V táboře nesmí nikdo zůstat. Ten okupují vedoucí – teroristé, kteří po území tábora rozmístí velké množství kódů (rozmisťují se kdekoli – latrína, umývárna, …). Po stanovené době nebo na písknutí začíná hry. Hráči se snaží dostat do tábora, přečíst co nejvíce kódů, zapamatovat si je (nesmí si je psát) a utíkat zpět do řídícího střediska, kde kódy nadiktuje operátorovi (jeden hráč, který zapisuje kódy, kontroluje, aby nezapsal jeden kód vícekrát a zároveň střeží středisko). Poté běží získávat další kódy. Háček je v tom, že nelítostní teroristé střeží leteckou základnu a kohokoli zahlídnou a zavolají jeho jméno tvrdě potrestají. Podrobí ho hrozivému mučení v podobě nesmyslné a dlouhé básničky obsahující čísla i samostatná písmena. Pro hráče je tak těžké pamatovat si kódy, které se mu již podařilo zahlídnout. Po mučení se musí vrátit zpět do svého střediska, nahlásit se a teprve poté se smí opět pustit do sbírání kódů. Vyhrává ta letecká společnost, která nasbírala nejvíce kódů (správných!) a tak dokázala zachránit nejvíce svých letadel. Jako bonbónek na závěr je možné nechat hráče zapsat některou z básniček (popsat u soudu mučící praktiky teroristů) a pokud ji mají správně, mohou dostat nějaké bonus body. Tak se uplatní i ti, kteří nenasbírali moc kódů, zato byli neustále mučeni . Hodnocení je trochu náročné, jelikož je potřeba zkontrolovat kódy. Je proto dobré připravit si nějakou tabulku, nebo jiný systém, který by ulehčil práci.

Důležitým herním prvkem jsou herecké výkony vedoucích – teroristů. Ti chodí po táboře v četách, volají bojová hesla, pořádají výpady na určitá místa, plíží se, utíkají, schovávají se,… vše co fantazie dovolí. Při zatčení hráče je dobré jednat ostře, dávat příkazy a být trochu hrubý. My jsme si navíc srolovali papíry s básničkami a předstírali, že jsou to zbraně. Mířili jsme a stříleli, děti se rychle vložili do role a předstíraly zásahy, zranění, vzdávaly se,… Všichni se začali maskovat, strkali si větve za oblečení, dokázali hodinu nehnutě ležet v trávě. Mnozí si myslí, že jsou naprosto neviditelní, i když o nich víte od jejich prvního zvednutí hlavy nad úroveň trávy. Vedoucí se hodně pobaví.
Potřeby: papíry s kódy (cca hodně), papíry s básničkami
Hru přidala: Veronika
Zdroj nebo autor: pár chytrých hlav se dalo dohromady
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!