Člověče nezlob se

Počet hráčů4moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 52 hodnocení79
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 19567 krát (7 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Na ven, Pohybová, Honička, Hra pro učení či vzdělávání
Potřeby: žádné
...aneb nezlobte se, že vás tak honíme :-)

Pravidla

U nás je to hodně populární - doopravky supr hra :-)

Hraje se to ve skupinkách (ideální je tak po 5 - x členech ...ale ne zas moc) i když varianta na jednotlivce taky nemusí být k zahození :-) . Lepší je, když každá skupinka má přiděleného svého vedoucího, který jim pokládá otázky - netvoří se pak fronty.

Hra má 2 verze. Buď s hracím plánem, nebo bez (my to většinou hrajeme bez, je to snadnější na přípravu).

A) Bez hracího plánu:

Základem jsou 2 místa.
1. Stanoviště, kde sedí jeden vedoucí
2. Určitá plocha, po které jsou rozházeny lístky (20-x ... podle toho jak dlouhou chceme mít hru). Z jedné strany je číslo, z druhé nějaký jednoduchý obrázek (slunko, strom...)

Skupinka priběhne k vedoucímu, který jim řekne číslo, např. 4. CELÁ skupinka musí odběhnout najít lístek s číslem 4 a zapamatovat si obrázek, co je z druhé strany. To přijde oznámit vedoucímu. Pokud je to správně, vedoucí jim řekne otázku (např. Kolik let mají dohromady kuchařky na táboře, Odkud pochází ten a ten, Jaké číslo bot má XY...). !!! Zdůrazňuju, že je nutné, aby byly dobře zjištěné odpovědi !!! Skupinka odbíhá zjistit odpověď, potom se vrátí a pokud je jejich odpověď správná, vedoucí jim říká další číslo.

Vyhrává ta skupinka, která má jako první zodpovězeny všechny otázky.

B) S hracím plánem:

Hra je podobná.
Základem jsou tentokrát 3 místa.
1. Místo, kde je rozložený hrací plán (nejlépe s dráhou pro každou skupinku). Je dobře, aby tam byl vedoucí. Políčka jsou očíslovaná.
2. Stanoviště, kde sedí jeden vedoucí
3. Určitá plocha, po které jsou rozházeny lístky (20-x ... podle toho jak dlouhou chceme mít hru). Z jedné strany je číslo, z druhé nějaký jednoduchý obrázek (slunko, strom...)

Skupinka přiběhne k hracímu plánu a hodí kostkou. Podle čísla políčka odbíhá skupinka hledat lístek a zjišťovat obrázek. Dál je to stejné.

Vyhrává ta skupinka, která jako první dorazí do cíle.

Tahle varianta má jedinou nevýhodu v tom, že je tady potřeba víc kartiček s čísly (ideální je tak kolem 100).Pro lepší organizaci je dobré třeba pravidlo, že hráči se během přebíhání musí ve skupině držet za ruce - zabrání to tomu, že někdo zůstane někde sedět.

Celá hra se dá i nějak tématicky zaměřit. Když jsme ma táboře potřebovali děcka naučit poznávat brouky, dali jsme druhou polovinu otázek právě na ty mesršmity (Jak se jmenuje brouk, co visí na kadibudce pro holky... a tak - předem jsme samozřejmě rozvěsili obrázky brouků po táboře...)

!!! OTÁZKY JE LEPŠÍ DÁVAT NAPŘESKÁČKU !!!

Časem by měly děcky zjistit, že je lepší při otáčení jedné katričky otočit i víc a zapamatovat si obrázky, ale jinak je to celkem jedno (ale každopádně jim to neříkejte, měly by na to přijít sami...).
Tož si to užijte :-)
 

Alternativní pravidla

: my jsme to hráli, že tam nebyli jenom otázky ale i úkoly, jako například: přineste třešeň a tak podobně....(nejbližší třešeň byla asi 800m od tábora =)

Komentáře

: :megafon::sniper::rpg:
: Vypadá to dost dobře :cool: :10:
: My to zkusíme bez toho plánu, a uvidíme, vypadá to jako dobrá hra... :):-)%-):-D:cz::haha::hophop::tralala::schizo::wow::papa:%-):hura::jupi::break:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!