Lasery

Počet hráčů310
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 38 hodnocení65
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5390 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Do terénu, Do tmy, Na postřeh / šikovnost, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: laserové ukazovátko, zrcátka(dle obtížnosti 10-30), izolepa, obluda(plyšová, z papíru...)
Namiř laser pomocí zrcátek na hrůzostrašnou obludu a znič ji!

Pravidla

Jde o hru noční. Na počátku je laserové ukazovátko, které je pevně umístěné a míří někam jinam, než je obluda, která se má zničit. Obludu lze zničit tak, že na ní namíříte laser.
Paprsek laseru se směřuje pomocí série zrcátek, které se lepí izolepou tak, aby odrážela tam, kam je třeba. Dobré je hrát tuto hru v domě s několika místnostmi - překážkami jsou tu pak samotné zdi, schody.... Nebo lze hrát v lese, tady je třeba dát pořadí stromů na které se mají zrcátka umisťovat. Hrát se to dá na čas-více skupin proti sobě, nebo jedna skupina.
Hra vyžaduje dosti času (z jednoho patra do druhého po schodech i 1,5h). Prověříte si schopnost skupiny spolupracovat.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Tip pro ty, kterým se dělá neostrý bod po namíření na zrcátko: zrcátko směřujte tak, aby na něj paprsek dopadal pokud možno co nejvíce kolmo, takto zamezíte zbytečnému "roztahování" průměru laseru ;-)
: Tahle hra se nám neosvědčila v lesním provedení (viz komentář/e níže), ale naprosto super je na malém prostoru. Hráli jsme ji s dětmi v noci v jedné staré roubené chalupě plné různého haraburdí a překážek. Dvě skupiny měly za úkol dopravit (o to komu se to povede dřív) paprsek z prvního patra do přízemí přes čtyři místnosti a trefit jím hadrového woo-doo panáčka. Kdyby to šlo, vložil bych sem i fotku ze hry. Temna místnost protnutá červenými paprsky vypadá fakt magicky. Atmosféra hry je úžasná.
: Hráli jsme tuto hru ve volné přírodě 3 skupiny na jednou jako závěrečnou hru.Mohu říc,že to byly nervy a bylo zapotřebí hodně trpělivosti.Každopádně určitě doporučuji. :)
: Chtěli jsme směrování laserového paprsku použít jako jednu z etap táborové hry, ale také jsme skončili ve stadiu pokusu. Koupili jsme kvůli tomu i 0,5 W laserové diody (stojí cca 95,-Kc) v prodejně GM-Electronic a nechali si u sklenáře nařezat malá zrcátka. Směrování paprsku je velmi obtížné - zrcátka musí opravdu dobře držet (používali jsme kousek plastelíny). Nicméně už na vzdálenost cca 30 m po třech zalomení zrcátkem se paprsek natolik rozptýlil, že místo červeného bodu svítil jako sotva znatelné červené kolečko (spíš elipsa) o průměru desítek centimetrů. Takže pokus skončil fiaskem :-(
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!