Co by to bylo, kdyby...

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 2 až 15
Délka: Neurčitelná
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 8. 5. 2006 v 10.09
Zvláštní psychologická hra, při níž se dozvíte mnoho o tom, jak působíte na své okolí... a místy je to velice vtipné:) Neboli přirovnávání jedince k různým věcem

Pravidla

Otrlé povahy a odvážné páry mohou tuto hru riskovat i ve dvou, jinak je vhodná do menšího kolektivu, kde se lidé mezi sebou dobře znají.
Jeden nešťastník je vyslán/vyhozen/vykopnut (dle míry jeho protestů) za dveře. Ostatní se domluví na někom ze skupiny (či na vyvrženci samotném). Vyhnanec se na jejich zavolání vrátí a jeho cílem je, jak jinak, zjistit, koho si zbytek vybral.

Háček spočívá v tom, že pro své pátrání může používat pouze otázky typu "Co by to bylo, kdyby...", tj. ptá se např. Co by to bylo, kdyby to byla kytka, kdyby to bylo zvíře, kdyby to byla barva/hudební nástroj, oblečení, historická postava, kniha... Ostatní mu odpovídají, co by vybraný člověk podle nich byl, kdyby.., ale ne podle vzhledu či jeho zálib, ale podle toho, jak na ně působí (mohu milovat těstoviny a na ostatní působit jako krupicová kaše). Občas se kolektiv jednomyslně shodne, občas každý řekne něco jiného. Tazatel má 3 pokusy na své hádání. Když uhodne, jde uhodnutý za dveře místo něj, když ne, řeknou mu ostatní, koho skutečně popisovali a hádaný odchází za dveře rovněž.

V párové verzi odpadá hádání, jde spíše o to něco nového se dozvědět o pohledu našeho protějšku na nás. Nejlepší bývá varianta, kdy se jeden zeptá: "Co bych byl/a, kdybych byl/a..., druhý mu odpoví a tazatel zodpoví stejnou otázku i jemu (tj.když si na partnera vymyslíte něco zákeřného, sami si to užijete:)).
Hru přidala: Veve.jpp
Zdroj nebo autor: dramaťák, párová verze vlastní výmysl
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!