Sladká ambrozie

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Náročná
Zapsáno: 8. 9. 2008 v 17.06
Podobné hry
Běhání po lese, praskání balonků, sběr a dražba lepkavé tekutiny...

Pravidla

Hru jsme hráli jakožto jeden z úkolů velkého Julia Caesara, který nás požádal o zajištění nápojů na jeho parlamentní orgie.

Příprava: Velké množství pet-lahví (čím více tím lépe) naplníme vodou obarvenou potravinářským barvivem (nejlépe alespoň 4 druhy, pro věrohodnost možno osladit) a rozmístíme po lese na sromy do různé výšky. Dále zhotovíme nezralé ambrozie (bílé balonky naplněné normální vodou), které též rozmístíme po lese a které po prasknutí sběrače postříkají. Dále pro každého hráče skleničku od dětské výživy opatřenou značkou z lepící pásky zhruba v jedné čtvrtině výšky. A taky papírové koule.

Pravidla: Každý hráč si zhotoví libovolně dlouhou tyč s připíňákem na konci a obdrží jednu skleničku. Hraje se na družiny (počet neomezen). Hráči se rozeběhnou po lese a propichují lahve nebo balónky a tekutinu chytají do svých skleniček. Pokud dosáhnou 1/4 své skleničky, mohou loupit ambroziový sirup ostatním hráčům z cizí družiny a to tak, že soupeře zasáhnou papírovou koulí a obdrží všechnu jeho šťávu. Kdykoliv mohou dojít ke svému družinovému stanovišti (všechny jsou na stejném, organizátorem určeném místě - např. střed herního území, tábořiště...) a vylít obsah své skleničky do nádoby jeho družiny (každý druh zvlášť). Po lese dále běhají alespoň dvě vosy, které hráče chytají a sirup buď vypijí, nebo vylijí. Po skončení hry družiny zvlášť a mimo dohled a doslech ostatních družin přistupují k Caesarovi, se kterým smlouvají a snaží se 1ml každé barvy sirupu prodat co nejdráže.
Vyhrává družina, která bude mít po ukončení dražby nejvíce sestercií (římská měna).
Potřeby: Pet lahve, nafukovací balonky, skleničky od dětské výživy, přípíňáky, papírové koule.
Hru přidal: Krtek-Markus
Zdroj nebo autor: Nejen má hlava...
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!