Sladká ambrozie

Počet hráčů10moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 39 hodnocení77
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Nejen má hlava...
Zapsáno:
Zhléhnuto: 8080 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: Pet lahve, nafukovací balonky, skleničky od dětské výživy, přípíňáky, papírové koule.
Běhání po lese, praskání balonků, sběr a dražba lepkavé tekutiny...

Pravidla

Hru jsme hráli jakožto jeden z úkolů velkého Julia Caesara, který nás požádal o zajištění nápojů na jeho parlamentní orgie.

Příprava: Velké množství pet-lahví (čím více tím lépe) naplníme vodou obarvenou potravinářským barvivem (nejlépe alespoň 4 druhy, pro věrohodnost možno osladit) a rozmístíme po lese na sromy do různé výšky. Dále zhotovíme nezralé ambrozie (bílé balonky naplněné normální vodou), které též rozmístíme po lese a které po prasknutí sběrače postříkají. Dále pro každého hráče skleničku od dětské výživy opatřenou značkou z lepící pásky zhruba v jedné čtvrtině výšky. A taky papírové koule.

Pravidla: Každý hráč si zhotoví libovolně dlouhou tyč s připíňákem na konci a obdrží jednu skleničku. Hraje se na družiny (počet neomezen). Hráči se rozeběhnou po lese a propichují lahve nebo balónky a tekutinu chytají do svých skleniček. Pokud dosáhnou 1/4 své skleničky, mohou loupit ambroziový sirup ostatním hráčům z cizí družiny a to tak, že soupeře zasáhnou papírovou koulí a obdrží všechnu jeho šťávu. Kdykoliv mohou dojít ke svému družinovému stanovišti (všechny jsou na stejném, organizátorem určeném místě - např. střed herního území, tábořiště...) a vylít obsah své skleničky do nádoby jeho družiny (každý druh zvlášť). Po lese dále běhají alespoň dvě vosy, které hráče chytají a sirup buď vypijí, nebo vylijí. Po skončení hry družiny zvlášť a mimo dohled a doslech ostatních družin přistupují k Caesarovi, se kterým smlouvají a snaží se 1ml každé barvy sirupu prodat co nejdráže.
Vyhrává družina, která bude mít po ukončení dražby nejvíce sestercií (římská měna).
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Ty vosy tam mi připomněli hru na motýli, kde děti sbírají na různých formátech papíru namalované motýli, jako v džungli a prodávají je překupníkovi, ten navíc prodává séra proti hadům a vosám a očkování na komáry a léčí kousnutí od těch všech a od tygra taky za peníze a prodává povolení k lovu. Někteří ti tvorové chytají, jiní hází koule atd a fixkoun dělají značku kousnutí pak a správce chytá a zdržuje hráče, provázejí po rezervaci a překupník různě hýbe s cenami (samozřejmě je různá cena i za různě velké motýli.) Tyhle dvě hry by šli propojit.
: Upravíme a zahrajeme! (fakt se dá propíchnout flaška připínáčkem?)
: Super bomba hra. Hráli jsme na táboře před několika lety a pořád na ni děti vzpomínají v dobrém a chtějí si ji zopakovat! kdo ví, třeba tento rok ... :D Ne, vážně můžu vřele doporučit do parného letního dne :)
: Dobrý! Taky si to dáme.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!