Upíři

Počet hráčů8moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 341 hodnocení75
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 26745 krát (9 denně)
Parametry: Do místnosti, Do tmy, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Je hluboká černá noc. Ze západu vane mírný vlhký vánek. Když v tom najednou někdo zaječí. "Ááááá!!!!!!"

Pravidla

Tato hra se hraje v místnosti v naprosté tmě. Na začátku si všichni zakryjí oči tak, aby neviděli. Vedoucí obchází děcka a poklepáním na záda určí jednoho (popř. více, záleží na počtu) upíra. Pak se už jenom zhasne a jde se hrát. Občané se snaží v místnosti různě schovávat a upír, který byl určen, má za úkol povraždit co nejvíce nevinných obětí (lehké stisknutí pod krkem- jako při škrcení, pouze 1 oběť za kolo). Hned, jak je někdo zabit upírem, zaječí hlasitě: "Áááá!!!" a spadne na zem. V místnosti se poté rozsvítí a ostatní se snaží uhodnout, kdo je upírem (např. stojí co nejblíže k oběti). Potenciální vrah se samozřejmě hájí různymi obhajobami. Aby byl někdo odsouzen, musí to odhlasovat více jak polovina živých hráčů. Odsouzený pak odchází na "hřbitov" za ostatními mrtvými (odsouzeni k smrti nebo zabiti upírem), kteří už nesmí mluvit a nijak zasahovat do hry. Vedoucí pak řekne charakter odsouzeného. Pokud to byl nevinný občan, zhasne se světlo a hraje se další kolo, pokud to však byl upír, hra se končí a vyhrávají občané. Upír vyhraje, pokud ve hře zbude do posledních 2 hráčů.
 

Alternativní pravidla

: Je to super hra my jsme ji na víkendovce hráli tak, že nehádali všichni, ale jenom pověřený (např.: šerif, policajt, stráž,...), který byl po dobu upríova (vrahova) nočního řádění (když je zhasnuté a zabíjí se) za dveřmi a může vstoupit až je otevřené. Upír zabíjí lehkým dotykem krku, když někoho zabije a oběť zařve "Áááááá" dostává 5 sekund na únik. Po tom vejde šerif a všichni musí zůstat tam kde jsou. Ten potom odsoudí někoho na smrt... Mrtví si sednou někam bokem aby nezavazili. My sme tuto hru hráli asi kolem 2. v noci. Na večerku sme poslali děcka spát a potom je vytáhli z postele. Ideální je, když zatáhnete žaluzie pokud dovnitř dopadá světlo z lampy, měsíční je ok a dodá tomu to spávnou atmošku. :D :break:
Se šerifem je hra napínavější, samozdřejmě, že upír je tajný i pro své oběti.
: Lidičky možná že se vám zdá že vás tu moc zahlcuju ale tahle hra se mi opravdu líbí

když dáte upírovi čas na to aby utekl tak povolte aby při tom jak utíká mohl dál zabíjet
je to jen na upírovi když se třeba sejde partička 3 lidí a upír mezi ně vlítne tak máte najednou 3 mrtvoli pak má upír větší šanci vyhrát a lidi se musí víc snažit

jinak si myslím že všechna alternativní pravidla co tu jsou jsou opravdu dobrá.

tak zase někdy - ještě smajlíky :10: :pirat: :plamenomet: :jedi: :box: :rpg: :sniper: :motorovka: :bomba: :kulomet: :kladivko: :slunicko: :cool: :cz: :cz: :cz:
: Tahle hra se dá hrát podobně i jako městečko Palermo!:iq:
: tuhle hru taky hrajeme....ale tím způsobem že zavražděný zařve a někdo co nejrychleji doběhne rozsvítit, proto je těžší poznat upíra a hra je napínavější a delší
: jo a ještě Když to hrajete se zavázanejma očima tak na to osud může víc dohlížet a navíc se perfektně zasměje
: Hele mne napado převzít nejaky vylepsení z hry mestecko palermo Treba takovy doktor hele jakmile nekoho upir zavrazdi tak dejte doktorovi asi 5-10 vteřin na to aby mohl pribehnout na misto kde slysel křik a dotknout se mrtvoli a tím ji vzkříší a ten kdo na hru dohlíží (osud) oznámí že hra pokračuje. Já se třeba jednou jako doktor slušně rosekta a mrtvolu když sem za ní běžel je to sranda.

A pak je tu taky anarchista ten kdyz ho ve dne nekdo obviní ale jen obviní když nezemře tak v mu osud jen pošeptá že může zabíjet. Taky se nám jednou stalo že anarchista zabil upíra ( to už se rozhodněte jestli to povolíte)

A ještě právník ten jednou nebo několikrát za hru během dne smí na nějakého odsouzeného ukázat a říct že ho obhají a tím ho zachrání a hra pokračuje.
: My jsme to hráli tak, že mrtvola si potichoučku sedla na zem a čekala. Teprve až do ní někdo omylem narazil, zařval, že našel mrtvolu. V tu chvíli se rozsvítilo.
: tohle je bezva hra. Jen bych upozornil na takovou drobnost. Potom co upír zavraždí a oběť zařve by se nemělo okamžitě rozsvítit, pak by byl totiž upír jasnej. Je proto lepší ještě hlasitě odpočítat 5 nebo 10 sekund a pak až rozsvítit. Upír má šanci nenápadně se pokusit někam posunout. Dá se tu dobře taktizovat jako - ten to nemoh bejt, protože mezi ním a obětí stojí ještě jinej člověk, do kterýho by musel narazit, když prchal z místa činu... Jinak hru vřele doporučuju :)

Komentáře

: <3
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!