Zelená karta

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 14
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 30. 9. 2008 v 18.58
získání Amerického občanství (zelené karty) - dvojice hraje manželský pár, který se chce přistěhovat do Ameriky, jdou každý zvlášť před zkušební komisi, odpovídají na předem neznámé otázky. Hlavním úkolem dvojice je se připravit na záludné otázky komise.

Pravidla

Určíme dvojice, které tvoří "manželské" páry, které se právě chystají k získání Americké Zelené karty (může se použít úvod - jste podvodníci (mafiáni...), kteří se chtějí dostat do Ameriky, ale nové občany přijímají pouze za předpokladu, že jsou manželé). Vzhledem k tomu, že jsou manželský pár, musí o sobě vědět všechno (pozor, vedoucí, přizpůsobit otázky věku hráčů!) od nejoblíbenější barvy přes věk (klidně může být všechno vymyšlené, hlavně aby se shodli) až po otázky vyloženě "na tělo". Většinou stačí tak jedno odpoledne, aby se účastníci domluvili na všem co budou říkat. A vy, vedoucí máte celé odpoledne na to, aby jste si mohli připravit otázky (nemusí, možná ani neměly by být pro všechny dvojice stejné) - dvojice, která si svůj pohovor už "odkroutila" zůstává v místnosti a kouká, jak si vedou další (je to důležité, protože kdyby šli zpátky, určo by něco prozradili). Když připravíte dobře otázky, dost se pobavíte. Potom je však velmi těžké rozhodnout kdo se do Ameriky dostal a kdo ne.
Doporučuji si vytvořit cedulky s nějakými směšnými jmény (prof. Felix Šišlavý CSC.) a když se zasmějí, tak házet ošklivé pohledy (nebo "Je tu šnaď něčo k šmíchu?") atd. Pokud jsou účastníci starší tak uvažujte klidně i o otázkách opravdu hodně vtíravých.
Hru přidala: Jádračka
Zdroj nebo autor: TCN 2008 - SUnie FJFI
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!