Zelená karta

Počet hráčů614
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 49 hodnocení80
%

Autor:
Zdroj: TCN 2008 - SUnie FJFI
Zapsáno:
Zhléhnuto: 15196 krát (6 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, Na inteligenci / paměť, Zážitková / inscenační, Seznamovací
Potřeby: žádné
získání Amerického občanství (zelené karty) - dvojice hraje manželský pár, který se chce přistěhovat do Ameriky, jdou každý zvlášť před zkušební komisi, odpovídají na předem neznámé otázky. Hlavním úkolem dvojice je se připravit na záludné otázky komise.

Pravidla

Určíme dvojice, které tvoří "manželské" páry, které se právě chystají k získání Americké Zelené karty (může se použít úvod - jste podvodníci (mafiáni...), kteří se chtějí dostat do Ameriky, ale nové občany přijímají pouze za předpokladu, že jsou manželé). Vzhledem k tomu, že jsou manželský pár, musí o sobě vědět všechno (pozor, vedoucí, přizpůsobit otázky věku hráčů!) od nejoblíbenější barvy přes věk (klidně může být všechno vymyšlené, hlavně aby se shodli) až po otázky vyloženě "na tělo". Většinou stačí tak jedno odpoledne, aby se účastníci domluvili na všem co budou říkat. A vy, vedoucí máte celé odpoledne na to, aby jste si mohli připravit otázky (nemusí, možná ani neměly by být pro všechny dvojice stejné) - dvojice, která si svůj pohovor už "odkroutila" zůstává v místnosti a kouká, jak si vedou další (je to důležité, protože kdyby šli zpátky, určo by něco prozradili). Když připravíte dobře otázky, dost se pobavíte. Potom je však velmi těžké rozhodnout kdo se do Ameriky dostal a kdo ne.
Doporučuji si vytvořit cedulky s nějakými směšnými jmény (prof. Felix Šišlavý CSC.) a když se zasmějí, tak házet ošklivé pohledy (nebo "Je tu šnaď něčo k šmíchu?") atd. Pokud jsou účastníci starší tak uvažujte klidně i o otázkách opravdu hodně vtíravých.
 

Alternativní pravidla

: Je dobré si vytisknout něco jako zelené karty a potom to děckám rozdat ať si to vyplní a případně dolepí fotku. Jako vlčata to na 100% zabaví. :D
: My tuhle hru hrajeme na seznamovacím víkendu. Předem dáváme vyplnit lehký dotazník (otázky typu: "Barva vašeho kartáčku?", "Oblíbená pohádková postava"...), ten se posléze vybere a večer se utvoří náhodně dvojice. Pak necháme zhruba půl hodiny, než se pár "seznámí" a spolu jdou před komisi. Otázky samozhřejmě mohou být i úplně jiné, než jsou v dotazníku ("A jak jste se vy dva vlastně seznámili?").
: My jsme hráli podobnou hru. Vybrala se nějaká dvojice a z nich se stali zločinci, kteří spáchali nějaký zločin (je úplně jedno co, to je plně na vaší fantazii) a na dobu, kdy ho spáchali, si měli vymyslet alibi. Dvojice dostala nějaký čas na přípravu a pak byli postupně každý zvlášť zavoláni před zbytek družinky a ostatní jim kladli různé otázky a měli za úkol odhalit chybu v jejich alibi. Zajímavé bylo zvláště pokládání otázek tomu, který "vypovídal" až jako druhý (Otázky typu "A vrzaly tam ty palandy hodně?" když ten první říkal, že spali ve spacácích na zemi).
Občas se dozvíte, že spolu jeli na hory, ale jeden autobusem do Jizerských hor a druhý vlakem do Krkonoš. :-)

Komentáře

: jj je to fakt dobra hra...hrali jsme ji podobne...ale hledali jsme jakoze vraha...
: Je moc dobrá..My ji taky hráli a moc se násmáli. =D
: Pardon, hrála jsem to na soustředku, takže jsem se po původních zdrojích moc nepídila...
: Cipísku máš pravdu, ta hra pochází z Lipnice.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!