Na upíry

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 8. 5. 2006 v 14.34
Hra na pozadí výpravy nebo tábora - plná česneku, strachu jít na záchod v méně než ve třech a domněnek, kdo je asi upír.

Pravidla

První fáze - určení a vyzbrojení upíra
Nejprve je třeba supertajně určit, kdo je upír. Dobrá metoda je na malý kousek papíru udělat nenápadnou tečku a doplnit prázdnými papírky tak, aby jich bylo stejně jako hráčů. Papírky několikrát přeložit, nechat chráče vylosovat si jeden a pak někde po tajnu, aby to ostatní neviděli, rozbalit a zjistit přítomnost tečky. Kdo má tečku, je upír.

Někde do ústraní, kam ale občas je důvod zajít, umístěte tlustý lihový fix nebo jinou psací pomůcku. Toto bude upírova hlavní zbraň. Je dobré ho něčím přiklopit, pod něco ho schovat nebo ho dát tak, aby nebylo na první pohled vidět, zda tam je.
NEBO je možné to udělat organizovaně - fix dejte pod něco, co ho zcela kryje a umístěte jej do samostatné místnosti nebo někam, kam není odnikud vidět. Hráči tam pak jeden po druhém chodí, kromě upíra se nikdo nesmí podívat, zda tam fix ještě je. Potom je hra jednodušší pro upíra, neboť se nemusí nenápadně dostávat pro fix.

Upír si potom kamkoliv na tělo udělá fixem křížek - kamkoliv znamená tam, aby tím nebudil pohoršení a aby vedoucího nevystavoval nebezpečí nařčení z nekalých aktivit s malými dětmi.

Druhá fáze - řádění upíra
Upír, řádně označený křížkem, pak likviduje ostatní. Smí vysát jen jednoho člověka za 30 sekund. Vysátí znamená, že mu na krk nebo na zápěstí fixem udělá dvě tečky. Vysátý člověk nesmí upozorňovat, že je vysátý, dokud si toho někdo jiný nevšimne, nesmí nijak prozradit ani naznačit, kdo je upír, a nesmí používat protiupíří prostředky. Pokud uvidí, že upír saje někoho jiného, nesmí zakročit, ani na to upozornit ostatní - zkrátka, ze hry je venku.

Protiupíří prostředky
Hráči jsou zpočátku vybaveni jedním česnekem (jedním stroužkem). Další česnek je pak možné vyhrávat v různých hrách a aktivitách během dne, popřípadě je stav česneků u hráčů doplněn na začátku další hry na upíra. Podobně mohou hráči získávat kříže (papírek s nakresleným křížem, popř. skutečný kříž - třeba ze sirek), avšak ty by neměli mít automaticky ze začátku.

Kdokoliv, kdo je ještě ve hře, může kdykoliv kdekoliv komukoliv dát česnek. Pak se odhalí, zda je nařčený upír, nebo není. Pokud ano, upír se přizná a hra končí jeho prohrou, navíc musí česnek sníst. Pokud není, česnek musí sníst ten, kdo nařkl nevinného.

Kříž slouží k paralyzaci libovolného hráče na pět minut. Ostatní mohou tento čas využít k prohledání jeho těla a šatstva - nalezený křížek je důkazem, že je záhodno tomuto jedinci dát česnek a odstranit ho tak. Nalezený fix koneckonců také...

Jistě tedy chápete, že jít někam sám není zcela bezpečné, neboť pokud by se objevil upír, je hráčův osud zpečetěn. Můžete tedy jít ve dvojici - co když ale upír je ten druhý? Tak ve trojici - jenže, co když druhý je upír a třetí je už vysátý, jen ty o tom nevíš?
Potřeby: Česnek
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!