Parlament

Počet hráčů820
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 281 hodnocení80
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 48906 krát (13 denně)
Parametry: Do místnosti, K ohni či posezení, Na inteligenci / paměť, Seznamovací
Potřeby: žádné
Guláš se jmény, přesedávání, posilovna na paměť

Pravidla

V této hře proti sobě hrají dvě družstva - politické strany. Účelem je dosadit na všechna křesla parlamentu politiky ze své strany. To ovšem není tak jednoduché, neboť před začátkem hry každý vhodí do osudí lísteček se svým jménem a následně si náhodně nějaké jméno vylosuje. Od této chvíle se bude jmenovat podle jména na lístečku a své jméno nesmí nikomu samozřejmě říkat. Hráči si sednou do kruhu, a to tak, že nikde nesmí sedět dva hráči ze stejné strany vedle sebe. V kruhu vyznačíme 4 místa vedle sebe (např 4 židle), která budou představovat parlament (ten je již od začátku obsazen dvěma hráči z každé strany). Po levé ruce hráče, který sedí v parlamentu nejvíce vlevo (ze svého pohledu) necháme jedno místo volné.
Hru začíná hráč, který má volné místo po pravé ruce. Hráč řekne: "Chci vedle sebe Honzu" a ten, který má na svém lístečku jméno Honza se zvedne, půjde si sednout vedle něj a vymění si s ním lístečky se jmény! (takže ten, kdo začínal se nyní jmenuje Honza). Hráč může samozřejmě říkat pouze jména, která jsou ve hře (žádné jméno se nesmí vyskytovat vícekrát). Dále pokračuje ten hráč, kterému se po pravé ruce uvolnilo místo. Hra končí v okamžiku, kdy na všech parlamentních místech sedí hráči jedné strany.
 

Alternativní pravidla

: dá se to hrát tak, že místo jmen nebo zvířat rozdáte čísla (ptž jmen je hodně a nezapamatovali bysme si, která jsou použitá...) a místo kluků a holek jsme taky nechali s kapucí a bez, s rozpuštěnými vlasy a dlouhými... ;) ale jinak super hra :))
: Místo jmen můžete mít lístečky se zvířaty, které si řeknete na začátku. Pak je legrace, když někdo zapomene, jaká zvířata se ještě neříkala.
: jooo, to znám, je to uplně dobrá hra, hráli sme ju ve škole a menovala sa "gauč". Byli sme taky rozdělení na vérky a ogary a ....ten konec je všude stejný - aby vyhrála jedna ze skupinek =D
: Celkem známá taky pod názvem "čtyři na lavici", Většinou hrajeme holky proti klukům, ale musí nás být zhruba stejný počet.
: My túto hru poznáme ako "Na kráľov". Hlavný rozdiel je v tom, že družstvá sú rozdelené na ženské a mužské, ktoré hrajú proti sebe. A tie 4 stoličky sú kráľovské tróny na ktoré je cieľom aby zasadli buď 4 ženy, alebo 4 muži. Inak sú pravidlá úplne rovnaké.
: seznamovaci to fakt neni, ale to neva. My to hrali bez vymenovani papirku a byl to taky maglajs... nevim ted, co je lepsi - zkuste to i takhle...

Komentáře

: Jedna z nejlepších her, co znám! Kromě toho, že je zábavná, velmi cvičí bystrost a paměť..:):)
: Tuto hru hrajeme velice často a stále nás ještě neomrzela. Je zajímavé zkusit si zahrát holky proti klukům.
: mohlo by to bít lepší
: MOC SE OMLOUVÁM JÁ JSEM VYTVOŘILA STEJNOU HRU :O ........
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!