Člověče, nezlob se...

Počet hráčů6moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 13 hodnocení54
%

Autor:
Zdroj: tábor Špičky - H. Hajdová
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2529 krát (1 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová
Potřeby: zásoba vody a jídla
Aneb napij se a najez se...

Pravidla

Na volném prostranství si nachystáme políčka jako na klasické člověče pomocí kusů papírů či polínek dřeva. Podle toho, kolik máme políček, napíšeme zhruba na 10 lístečků MÁM HLAD a na dalších 10 MÁM ŽÍZEŇ a libovolně rozmístíme do hracího pole. Přibližne 5 metrů daleko (záleží na věku a zdatností dětí) nachystáme stolek, na který připravíme hrnky s pitím a misku menších kousků nějakého jídla. My jsme měli opražený chleba do polévky.

Děcka rozdělíme na stejně početné skupinky, čím více skupinek, tím větší by mělo být pole. Nejlepší jsou jen dvě, pak v tom není takový zmatek. Každé skupince dáme kostku.
Skupinka by si měla mezi sebou vybrat někoho, kdo bude házet kostkou. Měl by to být nejzdatnější člověk, protože ten se nejvíc naběhá.

A můžeme začít hru. Hraje se jako normální člověče. Když figurka šlápne na políčko, kde je MÁM HLAD nebo MÁM ŽÍZEŇ, hlasitě to zavolá na 'hazače', ten položí kostku na zem a rychle utíká ke stolečku... jestliže má hlad, vezme kousek jídla, donese ho 'figurce', která se ho snaží v co nejkratší době požvýkat a spolknout. Jakmile polkne zařve STOP. Druhá skupinka mezitám háže a pokouší se dostat co nejblíže ke svému domečku. Při zaznění STOP přestane házet a hraje první skupina. Pokud má 'figurka' žízeň, běží se pro hrnek s pitím a 'hazeč' čeká tak dlouho, dokud to nevypije, pak odnáší hrnek zpátky a co nejrychleji se snaží dostat zpátky ke kostce. Opět platí zařvání STOP...
Vody dávejte přiměřeně, protože za celou hru toho vypijí hodně...
Hraje se tak dlouho, dokud jedno z družstev nedostane všechny členy do 'domečku'...
Nelze nasazovat více "figurek" najednou.

Přeji příjemnou hru
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!