Člověče, nezlob se...

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 30. 12. 2008 v 22.28
Aneb napij se a najez se...

Pravidla

Na volném prostranství si nachystáme políčka jako na klasické člověče pomocí kusů papírů či polínek dřeva. Podle toho, kolik máme políček, napíšeme zhruba na 10 lístečků MÁM HLAD a na dalších 10 MÁM ŽÍZEŇ a libovolně rozmístíme do hracího pole. Přibližne 5 metrů daleko (záleží na věku a zdatností dětí) nachystáme stolek, na který připravíme hrnky s pitím a misku menších kousků nějakého jídla. My jsme měli opražený chleba do polévky.

Děcka rozdělíme na stejně početné skupinky, čím více skupinek, tím větší by mělo být pole. Nejlepší jsou jen dvě, pak v tom není takový zmatek. Každé skupince dáme kostku.
Skupinka by si měla mezi sebou vybrat někoho, kdo bude házet kostkou. Měl by to být nejzdatnější člověk, protože ten se nejvíc naběhá.

A můžeme začít hru. Hraje se jako normální člověče. Když figurka šlápne na políčko, kde je MÁM HLAD nebo MÁM ŽÍZEŇ, hlasitě to zavolá na 'hazače', ten položí kostku na zem a rychle utíká ke stolečku... jestliže má hlad, vezme kousek jídla, donese ho 'figurce', která se ho snaží v co nejkratší době požvýkat a spolknout. Jakmile polkne zařve STOP. Druhá skupinka mezitám háže a pokouší se dostat co nejblíže ke svému domečku. Při zaznění STOP přestane házet a hraje první skupina. Pokud má 'figurka' žízeň, běží se pro hrnek s pitím a 'hazeč' čeká tak dlouho, dokud to nevypije, pak odnáší hrnek zpátky a co nejrychleji se snaží dostat zpátky ke kostce. Opět platí zařvání STOP...
Vody dávejte přiměřeně, protože za celou hru toho vypijí hodně...
Hraje se tak dlouho, dokud jedno z družstev nedostane všechny členy do 'domečku'...
Nelze nasazovat více "figurek" najednou.

Přeji příjemnou hru
Potřeby: zásoba vody a jídla
Hru přidala: AluskaS
Zdroj nebo autor: tábor Špičky - H. Hajdová
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!