Pták Ohnivák

Počet hráčů220
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 180 hodnocení83
%

Autor:
Zdroj: časopis Skaut
Zapsáno:
Zhléhnuto: 32889 krát (12 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Pohybová, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: kolíčky na prádlo
Pták Ohnivák neztrácí peří sám od sebe, mělo by se mu trochu pomoct!

Pravidla

Vybereme jednoho hráče - ptáka Ohniváka, na kterého ostatní připevní kolíčky na prádlo a zaváží mu oči šátkem. Po zahájení hry se všichni snaží získat co nejvíce kolíčků tak, aby jim pták Ohnivák nedal babu. Kdo je vybabován, v tomto kole již nehraje. Vyhrává ten, kdo má nejvíce kolíčků, a v dalším kole se stává ptákem Ohnivákem.
 

Alternativní pravidla

: Hru hrajeme s malými dětmi a ty moc nemohou pochopit, že vypadli. Proto jsme se rozhodli, určit člověka, kterého se budou muset děti běžet dotknout, když je ohnivák chytí. Zahrají si tedy i ti méně opatrné děti.
: hrali jsme schodou okolnosti na tabore se stejnym jmenem ale trochu jinak bylo vymezeno pole....nejlepe ve prostred strom nebo staci jen udelat male kolecko do neho dat ptaci pera(hnizdo ptaka ohnivaka)....ptak chodi kolem do kola...nejlepe vedoucia hraci jdou pro pera...kdyz se na ne ptak podiva a oni se pohnou musi pric z vymezeneho kruhu a nebo pro starsi: ostatni spoluhraci musi "skameneleho hracee" vytahnout ven z vymezeneho pole...podari li se jim to hrac hraje znova....hra se da hrat i jako soucast taborove hry a s staci ziskat jen urceny pocet per...a nebo jen pro zasmani......hodne zabavy.....
: Ahoj, modifikace pro zimu.
Stejné věci, kolíčky,... akorát pták ohnivák může být na chvíli zmražen tzn. trefa sněhovou koulí, ale smí se střílet cca ze tří metrů a pták se zmrazí na dobu dle dohody nebo uvážení, může být klidně i jen půl vteřiny - to se hodí hlavně u menších.
: Zkuste dát nějaké barevné kolíčky za více bodů. Mělo by to být na dobře brántitelných místech na těle (hrudník, hlava...). Vyvolá to tu pravou akci!

Komentáře

: Tahle hra je super! Hráli jsme ji s malými dětmi a moc je bavila, prostě ideální hra na spolčo a jiná setkání. Jen ty kolíčky se často postrácí :)
: Tahle hra je geniální..děcka jí chtějí hrát pořád:)
: Hra je velice nápaditá a myslím že bude zábavná, rozhodně ji v neděli vyzkoušíme. :-D
: tato hra je fakt zuzo.hráli jsme ji jednou na skaute a bylo to hustý:-D:):-):haha::hophop::tralala::break:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!