Curling

Počet hráčů3moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 16 hodnocení73
%

Autor:
Zdroj: časopis Skaut
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6865 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Na sníh, Sportovní
Potřeby: (koště), létající talíře
Zahrajte si jednoduchou variantu zimního olympijského sportu.

Pravidla

Vytyčte na ledě čáru, odkud se budou posílat curlingové kameny (s úspěchem lze použít létající talíře), a ve vzdálenosti, kam je možné kámen poslat, položte cílový předmět (nebo vyznačte soustředné kruhy). Každé družstvo dostane stejný počet kamenů a střídá se v jejich posílání k cílovému předmětu. Cílem je mít co největší počet kamenů co nejblíže k předmětu, lze přitom vyrážet kameny protihráčů. Na závěr se počítá bod za každý kámen, který je blíže cílovému předmětu než nejbližší kámen soupeře. Po několika kolech vyhrává družstvo s větším počtem bodů. Pokud chcete hru rozehrát více do divadelního představení, případně profi úrovně, vezměte z klubovny koště a nezapomeňte pověřit jednoho hráče zametáním ledu před poslaným kamenem. Na posílání curlingových kamenů (létajících talířů) jsou tři možnosti, buď je posíláme jen tak rukou, nebo je házíme, a za dotek cílového předmětu trestný bod a nebo ho odrazíte nějakou větví. Příjemnou zábavu!
 

Alternativní pravidla

: Je dobré odříznout z obalů od mlíka první, vrchní 2-3 cm a nalít do nich v době mrazů (nebo se to dá dopředu do mražáku) obarvenou vodu potravinářským barvivem nebo vodovkama. Vznikne vám krásná barevná kostka/ky pro každé družstvo. Lítá to po ledu fantasticky. Více na www.jesterka3.webgarden.cz
: Taky jsme to zkoušeli hrát s kusy ledu asi 30x30 cm. Mají úžasný dojezd - několik desítek metrů:)
: Hráváme i ve zmenšené verzi - posíláme vršky od PET lahví na stole, zametat lze kartáčkem na zuby:) Navíc vršky jsou mnoha barev, takže jde udělat i více týmů... Další možností na bodování je terč - několik soustředných kruhů s různým bodovým hodnocením v různé části, s tím, že každý získá body za každý vršek v bodované části...

Komentáře

: Rekl bych, ze pouzit jde to, co mame vsichni -- vicka od esusu :) Jinak to vypada zajimave, doufam, blizko zakladny bude nejaky bezpecny zamrzly rybnicek :)
: Cipísek a gog: Hmmm, vaše možnosti jsou zajímavé!:cz:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!