Výmluvy

Počet hráčů420
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 25 hodnocení43
%

Autor:
Zdroj: Jak zacházet s agresivitou
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7291 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Slovní, Morální / sociální
Potřeby: žádné
Pomocí hry odhalujeme nejběžnější výmluvy

Pravidla

Všechny děti sedí v kruhu. Každé dostane papír a tužku. Na papír napíše začátek věty, která popisuje nějaké agresivní chování, např.:
"Uhodil jsem ho..."
"Hodil jsem kamenem..."
"Řekla jsem jí, že je kráva..."
atd.

Pak list přeloží, aby napsanou větu nebylo možné přečíst, a podá jej sousedovi v kruhu. Ten předcházející větu doplní větou začínající slovem "protože" a uvede nějakou obvyklou výmluvu. Např.:
"protože mi sebral tašku."
"protože si začal."
"protože mě pomlouvá."

Navíc připíše nový "agresivní" počátek věty, přehne lístek a pošle jej dál. Když jsou lístky zcela popsány, rozbalí se a přečtou. V diskusi se pak ozřejmí, jak často (i ve skutečnosti) se určité agresivní chování a jeho domnělé příčiny opakují a jak často se přitom jedná spíše a špatné návyky než o zdůvodněné výbuchy zlosti - a spíše o výmluvy než o skutečné příčiny.
 

Alternativní pravidla

: My jsme hráli hodně podobnou hru. Každý měl dva lístečky, na jeden napsal "Milá tetičko Sally,.." a dále nějakou otázku na kterou chce znát odpověď. Nejvíce u nás vedly "bravíčkovské otázky" typu "Už jsem to dva měsíce nedostala, jak zjistím, zda nejsem těhotná?" nebo "můj kluk se na mě vůbec nedívá, co mám dělat?" . A na druhý lísteček se psala odpověď "Milá pisatelko.." a odpověď vševědomé tetičky Sally. Odpovědi byly taky zajímavé, třeba "namaž rohlík nutelou, posyp moukou a dones hlavnímu vedoucímu, potom máš vyhráno" pak se dají dokupy otázky všech lidí a vedle odpovědi a také se losuje. Je to legrace :)
: my to hráli tak, že se vezmou dvě bedny (ČINNOST) (VÝMLUVA) a co nejvíc papírů. Každý pak napíše, co udělal, a na druhém papíře proč to udělal. Hodí se pak do bedny a losuje se. A nejenom s agresivitami a výmluvami - prostě "stalo se to a to" "protože to a to". Byla to pak docela sranda :)

Komentáře

: hehe vypadá to zaujmavo :)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!