Zachraňte vejce!

Počet hráčů10moc
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 121 hodnocení72
%

Autor:
Zdroj: PACÁK, Aleš. Hořovická burza nápadů. Praha: Sdružení mladých ochránců přírody, 2008. ISBN 978-80-903969-8-2.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 15758 krát (6 denně)
Parametry: Na ven, Na inteligenci / paměť, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: lano, PET láhev, tenisák
Dokážete se dostat přes zakázané území a získat křehké vejce?

Pravidla

Legenda
,,Draví pterodaktylové unesli sauří vejce. Ukryli jej ve svém hnízdě uprostřed jezera masožravců. Nezachránime-li jej, bude z nenarozeného býložravce jejich večerní potrava. Ale snažit se dostat přes jezero masožravců je věc nemožná. Musíte vymyslet jiný způsob. Času není nazbyt. Pospíchejte!"

Vlastní hra
Každý oddíl je zaveden na jiné místo v bezprostředním okolí tábořiště. tam je páskou (provázkem, lanem,...) vyznačen kruh o průměru 4 - 5 metrů. Uprostřed kruhu je postavena PET láhev naplněná cca do třetiny vodou. Na nezavřeném hrdle je usazen tenisák.

Teprve v tuto chvíli jim vedoucí (rozhodčí) vypráví legendu a vysvětlí pravidla. Úkolem družiny je společnými silami zachránit vejce - tenisák. Jediným a základním pravidlem je, že nikdo a nic se nesmí dotknout země v prostoru kruhu! Je dovolen dotyk lahve a tenisáku. Je možné využít všech dalších možných prostředků a pomůcek. Je dovoleno půjčovat si vybavení z tábora s ohledem na bezpečnost dětí i zapůjčených pomůcek. Dotkne-li se něco země v prostoru kruhu, je to dokonce hry ztraceno. Dotkne-li se někdo země v prostoru kruhu, je mrtev a již nehraje. Nesmí ani dále radit. Smí jen přihlížet. Kdo přinese vedoucímu hry do tábora vejce nejdříve, vítězí. Maximální časový limit pro všechny družstva jsou dvě hodiny. Ať si děcka poradí.
 

Alternativní pravidla

: Dalsi zajimava modifikace je nasledujici: Deti maji za ukol z rozhazenych kostek poskladat vez (napr. kostky od takove te drevene ceske verze puzzle 6v1). Maji k dispozici provazky a gumicku, kterou na provazky navazou. A zase je kolem vseho "smrtici kruh".

Komentáře

: :break::10:
: Tohle jsme hráli na táboře a bylo to super. Dvě hodiny je opravdu docela dost my jsme na to přišli za chvíli tak 15. minut. Stačilo vběhnout do lesa a najít vhodnou větev. pak už stačila jenom uzlovačka a šátek a vejce bylo naše :)
: nechapu pravidla
: no fakt super hra:jupi:a fakt skauti si nedavájí ondro!!!:iq:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!