Zachraňte vejce!

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Delší
Příprava: Snadná
Zapsáno: 28. 6. 2009 v 11.46
Dokážete se dostat přes zakázané území a získat křehké vejce?

Pravidla

Legenda
,,Draví pterodaktylové unesli sauří vejce. Ukryli jej ve svém hnízdě uprostřed jezera masožravců. Nezachránime-li jej, bude z nenarozeného býložravce jejich večerní potrava. Ale snažit se dostat přes jezero masožravců je věc nemožná. Musíte vymyslet jiný způsob. Času není nazbyt. Pospíchejte!"

Vlastní hra
Každý oddíl je zaveden na jiné místo v bezprostředním okolí tábořiště. tam je páskou (provázkem, lanem,...) vyznačen kruh o průměru 4 - 5 metrů. Uprostřed kruhu je postavena PET láhev naplněná cca do třetiny vodou. Na nezavřeném hrdle je usazen tenisák.

Teprve v tuto chvíli jim vedoucí (rozhodčí) vypráví legendu a vysvětlí pravidla. Úkolem družiny je společnými silami zachránit vejce - tenisák. Jediným a základním pravidlem je, že nikdo a nic se nesmí dotknout země v prostoru kruhu! Je dovolen dotyk lahve a tenisáku. Je možné využít všech dalších možných prostředků a pomůcek. Je dovoleno půjčovat si vybavení z tábora s ohledem na bezpečnost dětí i zapůjčených pomůcek. Dotkne-li se něco země v prostoru kruhu, je to dokonce hry ztraceno. Dotkne-li se někdo země v prostoru kruhu, je mrtev a již nehraje. Nesmí ani dále radit. Smí jen přihlížet. Kdo přinese vedoucímu hry do tábora vejce nejdříve, vítězí. Maximální časový limit pro všechny družstva jsou dvě hodiny. Ať si děcka poradí.
Potřeby: lano, PET láhev, tenisák
Hru přidal: vodník
Zdroj nebo autor: PACÁK, Aleš. Hořovická burza nápadů. Praha: Sdružení mladých ochránců přírody, 2008. ISBN 978-80-903969-8-2.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!