Papírová bitva

Počet hráčů20moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 110 hodnocení77
%

Autor:
Zdroj: Field Mouse
Zapsáno:
Zhléhnuto: 23605 krát (9 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: Dost novin pro všechny
Jednoduchá a zábavná mlátičko - běhačka

Pravidla

Úvod
Hraje se ve dvou a více týmech.
Na velikostně vhodně zvolené hrací ploše vyznačíme (např. kruh z provazu) hrady - pro každý tým jeden. Tyto hrady slouží jako základna týmů. Pro lepší atmosféru je můžeme vhodně vybavit např. vlajkou, truhlou na poklad atd.

V samotné hrací ploše pak vyznačíme několik dalších oblastí - měst - jejich počet posoudíme dle velikosti hracího pole a počtu hráčů a týmů. Do každého města umístíme jednoho vedoucího s poukázkami na poklad. Vedoucí vždy za určitý časový okamžik zvedne ruku s poukázkou - pokud k němu přijde sběrač, bude mu poklad za pět dřepů vydán.

Profese v týmu
Každý tým má dvě profese - válečníky a sběrače.
Válečníci běhají po herní ploše a snaží se zabíjet členy soupeřova týmu - viz boj. Válečník musí neustále a oběma rukama držet svoji zbraň!
Sběrači běhají po herní ploše a sbírají poklady z měst. Tyto pak nosí k sobě na hrad. Pozor - sběrač nemůže používat zbraně!

Příprava hráčů na hru
Každý hráč má dvě základní povinná vybavení - papírovou čepici, reprezentující život, a papírovou zbraň (jen bojovník). Před zahájením hry si musí každý tyto předměty vyrobit - čepice z obyčejného papíru či novin.
Zbraň na blízko se dá vyrobit buď také z papíru - například diagonálně smotaná příloha novin (tak, aby byla co nejdelší), na koncích slepená izolepou, nebo karton získaný rozložením a rozstřižením a následým smotáním a slepením kartonové krabice. Je možno vymyslet i jakékoli jiné zbraně, které jsou po ruce (ručníky..? :) - důležité je, aby nikoho nemohly zranit (žádné klacky). Není ani nutné, aby měli všichni v týmu zbraně stejné, menší hráči mohou například mít smotaný a zalepený karton, větší pak noviny. Důležité však je, aby měly oba týmy stejné zbraňové složení a hra byla tudíž vyrovnaná.

Boj
Boj je jednoduchý - hráč umírá ve chvíli, kdy mu spadne z hlavy čepice. V takovém případě ji zvedne a neprodleně se odebere do svého hradu, kde udělá tři dřepy a může jít bojovat dál. Čepice je dovoleno shazovat pouze zbraněmi - žádné mlácení rukama (válečník musí svoji zbraň neustále držet oběma rukama), kopání asi strkání není povoleno. Zásahy jinam než do čepice neplatí - hráč se tedy může bránit tak, že ráně nastaví svoji ruku. Ale pozor! Hráč se v boji v žádném případě nesmí dotýkat svojí čepice, a to ani kdyby mu padala proto, protože se moc aktivně pohyboval a nikoli z důvodu zásahu!
Pokud v boji zemře sběrač, musí na místě své smrti nechat všechny poklady, které u sebe měl.

Závěrem
- Vítězí tým, který do svého hradu nanosí více pokladů
- Lepší je hrát na rovnějším a přehlednějším terénu, aby se děti při boji nenapíchly na větev stromu nebo nespadly do řeky atd.
- Sběrači by měli mít možnost vzít si v hradě zbraň a jít bojovat, stejně tak válečník by měl mít možnost zbraň tam odložit a jít sbírat.
- V hradě by mohly být nějaké náhradní noviny, aby si ti, kterým se rozpadly zbraně, mohli postavit nové
- Tempo hry lze regulovat intervaly, v jakých se ve městech vyrobí poklady
- Pokud se hraje s papírovými zbraněmi, tak má hra solidní spotřebu papíru :)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: určitě zahrajem.....
: Když ta čepice spadne sběrači a sběrač má u sebe lístečky, může si čepici znovu nasadit??? A co lístečky?? ty jsou čí?? Moc to nechápu
: myslím že je to super hra
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!