Na krále

Počet hráčů10moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 52 hodnocení71
%

Autor:
Zdroj: hrajeme na odd.schůzkách
Zapsáno:
Zhléhnuto: 16518 krát (7 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání, S násilnými prvky
Potřeby: nějaké území
Zábavná hra někdy o život...

Pravidla

Na vyznačených územích (musí být 4) jsou různé vrstvy lidí ve středověku.
1. králové
2. šlechta
3. měšťani
4. nevolníci
Na začátku jsou všichni v 1. území, na daný povel se začnou strkat a snaží se dostrkat ostatní do 2. území (pak do 3., ...). Jakmile je někdo třeba jen rukou v dalším území, musí tam jít, ať chce nebo ne. Vyhrává samozřejmě král. Je to veliká legrace.
 

Alternativní pravidla

: Tato hra je celkem oblíbená na táborech, kdy potřebujeme deti zabavit (třeba po večeři, když dělají moc velký "hluk"). Na louce se ve tvaru obdélníka rozmístí dřevěné placky nebo kameny tak, aby měl každý hráč jeden, u kterého stojí. Jednotlivci si pak háží s míčem a ten kdo jej nechytí nebo špatně hodí pro něj jde. Tím se uvolní místo a hráči se posunují na vyšší pozici. Král má právo během hry udělat REVOLUCI a tím se vše změní :-)
: My to hrávali buď takto nebo s míčem jako vybíjenou (podobně jak psala Liška). Kdo minul, šel pro balon a jiný mu mohl zabrat místo. A samosebou, občas přišla revoluce :-)
: Někdy se tahle hra dá taky hrát tak, že 1. území je hospoda, 2. dvůr, 3. hnůj a 4. hřbitov. Děcka baví se vystrkovat, zvlášť když někdo vystrkuje někoho ze dvora do hnoje... to je potom celej zbytek schůzky... jééé ten a ten se válel ve hnoji, hahaha :D takže tak... jinak je to docela oblíbená hra.
: My to hrajeme tak, že si hážeme míčem a kdo míč nechytí(nebo ten, kdo jej špatně hodí), pro něj musí jít.Tím se uvolní jeho místo a ostatní se ho snaží obsadit. Jednou za čas vedoucí zavolá REVOLUCE, hráči musí oběhnout klubovnu a snaží se obsadit si co nejvyšší post (král, šlechta,...):-)

Komentáře

: U nás je tato prastará hra známá pod jménem "Středověk".
: i tak mi to přijde nespravedlivé, aby vedoucí pomáhal, chtělo by to něco, aby měli mladší v něčem výhodu nebo starší handicap, například zavázanou nohu,ruku... ;)
: jirko, my to řešíme tím, že občas hrají i vedoucí a ti samostřejmě ochraňují ty mladší a slabší. Mě dokonce jednou jeden vedoucí z území králů doslova vynesl na rukou.
: co to znamená chvilkově hloupý? :-O Přijde mi to supr, jen je třeba dopředu vymezit co se smí a co ne, protože je jasný, že slabší nemají příliš mnoho šancí a začnou se vztekat a možná i brečet... ..ale kdo ví, třeba se domluví několik slabších a vystrčí silnějšího.. :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!