Vlajková hra

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 20 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 29. 12. 2009 v 20.31
Obvykle čtyři týmy soupeří o držení svých vlajek.

Pravidla

Akční běhací hra družstev v lese. Družstva bývají obvykle čtyři, ideálně po sedmi a víc členech, každému je přidělena jedna barva.

Na začátku se družiny z jednoho místa v lese rozejdou do světových stran s pokynem, že mají po stech až sto padesáti krocích vybudovat svou základnu, kterou je kruh o průměru asi tři metry, označený (ne obehnaný nepřekonatelným valem) větvemi, šiškami či čárou v zemi, uprostřed kterého je zabodnutá vlajka v barvě družstva a sedí tam vedoucí, který je s družstvem. Každému dá na rameno pásek krepáku (opět v barvě týmu) a v dohodnutý čas odstartuje hru, stejně jako ostatní vedoucí u ostatních družstev.

Cílem družiny je získat z nepřátelských základen jejich vlajky a nepřijít o tu svou, přitom ovšem musí být stále živí - musí mít svou pásku na rukávu. Kdykoli mu ji protihráč strhne, musí se vrátit zpět na svou základnu, kde se dvě minuty léčí a pak dostane zas novou. Ten, kdo ukořistil pásku, ji taky může příležitostně odevzdat na své základně - jsou za to body.

Do vlastního kruhu nesmí hráči vstupovat, pokud právě nenesou vlajku, pásek, nebo se nejdou léčit. Za žádných okolností se uvnitř nebojuje!

Hraje se dohodnutý čas (obvykle hodinu).

Bodování (vedoucí na základně průběžně zapisuje):
Vlajka přinesená na základnu: 10 bodů
Vlajka na základně na konci hry: 40 bodů
Vlastní vlajka na základně na konci hry: 50 bodů
Cizí stržený pásek: 2 body

Odpovědi na dotazy:
* Když je stržena páska hráči, který právě nese vlajku, tak ji musí odevzdat svému přemožiteli. tj. tomu, kdo mu sebral pásku. 'Zraněný' se musí vrátit na svou základnu a léčit se stejně jako kterýkoli jiný hráč, kterému je páska stržena.
* Ten, kdo mu vlajku ukradl ji nese zas na svou základnu (ať je to vlajka jeho týmu nebo ne).
* Tím tedy odpovídám i na otázku, zda lze chytat hráče nesoucího vlajku.
* Vlajka je vždy buď na nějaké ze základen, nebo v něčím držení, nikdy se jen tak nepovaluje někde v lese :-)
* Co se týče házení vlajkou, zatím jsem se s tím při hře nesetkala, nikoho to ani nenapadlo. Ovšem i proto, aby nedošlo k úrazu by možná stálo za to házení hned ze začátku zakázat.
* Po stržení pásky tato zůstává v držení toho, kdo ji strhnul, dokud ji neodevzdá příležitostně ve svém kruhu (tj. i v případě jeho smrti - jednou stržená páska už majitele dál nijak nemění).
* Lze hrát varianty, kdy se smí nosit vlajky po jednom, ale i po více (pokud jich bylo v kruhu více, ten, kdo se tam dostane, může pobrat všechny). Sama se spíše přikláním k tomu, že 1 člověk smí nést naráz jen jednu vlajku - myslím, že to spíše přispívá týmovému duchu a menšímu sázení na jednoho superrychlého koně v týmu. A také se tolik nestává, že je jeden tým celou dobu lepší a pak v posledních 2 minutách přijde o vše.

Máte-li další dotazy, klidně se ptejte, na vše ráda odpovím.

Vlajková hra - jiná verze
Tahle verze je méně násilná, méně akční, ale je vhodnější, pokud hru hrajete v hodně věkově nevyrovnané skupině (dospělí + velké děti + malé děti, například). Na druhou stranu při ní mohou občas vznikat konfliktní situace.

Hrají zde pouze dva týmy (možno rozšířit, pokud máte vhodné území), každý má svoje teritorium, na kterém má základnu, kruh, v němž jsou vlajky.
Obě území jsou zřetelně oddělena, např. cestou, která je neutrální. Je-li člověk na svém území, je obráncem - pokud se dotkne útočníka, tak jej "zmrazí" - útočník si musí sednout na bobek a čekat - rozmražen může být jenom dotykem svého živého spoluhráče (takže se místo krepáků zabíjí pouze dotykem).

Pokud se útočník dostane do cizího kruhu, je v domečku. Vezme jednu vlajku a běží zpět, ale ani cestou zpátky nesmí být chycen. Je-li chycen, je taky zmražen a vlajku mu obránci seberou a odnesou si jí zpět do kruhu.

Každý tým má zde 3 vlajky a hra končí buď po 30 minutách, nebo v okamžiku, kdy jsou v jednom kruhu všechny vlajky.
Potřeby: vlajky, krepák
Hru přidala: Pampeliška
Zdroj nebo autor: Zubří, od Jany
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!