Boj o totem

Počet hráčů14moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 37 hodnocení64
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7109 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Bojovka
Potřeby: 2 totemy
Klasická bojovka moderně nazývaná capture the flag

Pravidla

Boj o totem je klasická jednoduchá, ale neuvěřitelně hratelná bojovka. Podobné schéma je oblíbené i v počítačových hrách pod názvem capture the flag.

Před hrou:
Organizátor vytipuje území o rozměru alespoň jeden kilometr čtverečný, mělo by být členité a snadno rozdělitelné na dvě vyrovnané poloviny. Pokud se hráči v území nevyznají, organizátor vytyčí hranice barevnými fáborky. Hranici mezi polovinami tvoří neutrální území, nejvhodnější hranicí je proto cesta.

Hráči se rozdělí na dvě stejně početné a fyzicky vyrovnané poloviny. Dostanou 15 minut na to, aby ukryli totem. Totemem může být vlajka, nebo dřevěná tyč, ale klidně i jakákoliv jiná věc. Oba totemy by ale měly být přibližně stejné. Okolo umístěného totemu pak družstvo udělá kruh o průměru 5 metrů a zřetelně ho vyznačí.

Hra:
Cílem hry je donést totem na vlastní území. Má to ovšem háček - na nepřátelské polovině může být hráč chycen. Stejně tak může chytat nepřátele na polovině vlastní. Chytá se buď pouhým dotykem (tak hrajeme my), nebo různými létajícími předměty. Šišky jsou nebezpečné, proto je lepší hrát například s papírovými nebo látkovými koulemi. Moderní variantou jsou kuličkovky a paintballky. Zajímavá je také varianta, kdy hráči mají kolem paže ovázaný kus toaleťáku, který slouží jako život a navzájem si ho strhávají.

Na neutrálním území nikdo nikoho chytit nemůže.

Pokud je hráč chycen, musí si pro nový život doběhnout na vzdálené místo a případně tam odpovědět na nějakou otázku.

Obránci totemu nesmí vstupovat do kruhu. Hráč, který do něj vběhne, je tedy v bezpečí. Musí však totem ještě dostat na své území. Buď ho tam sám donese, nebo ho z kruhu hodí spojencům. Pokud je hráč s totemem chycen, totem se vrací do kruhu.

Hra získává úplně jiný rozměr, pokud se hraje v maskáčích a s namaskovanými obličeji. A pokud chcete vědět, jak se opravdu hraje boj o totem, přečtěte si o tom v jednom z komiksů o Rychlých šípech...
 

Alternativní pravidla

: Taky se to dá hrát tak, že chycený zůstane bez hnutí stát a spoluhráč ho může (např. dotykem) zachránit. Ale to už jsou asi detaily...:)
: teraz v zime: pred samotnou hrou mame pol hodinu na to aby sme okolo totemu (vlajky, nálože)postavili zo snehu obranné múry, hradby, zákopy...(min 3metre od neho). potom moze hra zacat. nepriatel je na celom uzemi zranitelny superovou snehovou gulou(zásah do hlavy sa ignoruje).ked ho ta gula zasiahne(okrem hlavy) zostane lezat na mieste a musi odratat 20 sekund. ked dorata mozu ho dotykom ozivit vlastny hraci. hra sa tak od seba 80 metrov pre 2X10 ľudí. najkrajsie na vsetkom:nicenie superovych hradieb na konci
: Alternativa jak "chytat protihráče". Hráči mohou mít na čele nalepené lepíky s trojmístným číslem. Když přečteš protihráčovo číslo, tak jsi ho vyřadil ze hry. Podmínkou je, aby neměli hráči čepice, či ofinku přes číslo. Číslo nemohou skrývat ani rukou, ale je možné se přitisknout čelem ke stromu, nebo dva spoluhráči čelem k sobě (to už jim neříkejte, stačí když budou vědět, co se nesmí). Hra je dobrá na týmovou spolupráci. Spoluhráči si mohou vzájemně radit části čísel protihráčů, které se jim podařilo přečíst apod. (ale na to, ať přijdou sami). Doporučuji trochu menší hrací hřiště, než 1km čtvereční.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!