Boj o totem

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 14 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 7. 5. 2006 v 20.31
Parametry: Do terénu, Bojovka
Klasická bojovka moderně nazývaná capture the flag

Pravidla

Boj o totem je klasická jednoduchá, ale neuvěřitelně hratelná bojovka. Podobné schéma je oblíbené i v počítačových hrách pod názvem capture the flag.

Před hrou:
Organizátor vytipuje území o rozměru alespoň jeden kilometr čtverečný, mělo by být členité a snadno rozdělitelné na dvě vyrovnané poloviny. Pokud se hráči v území nevyznají, organizátor vytyčí hranice barevnými fáborky. Hranici mezi polovinami tvoří neutrální území, nejvhodnější hranicí je proto cesta.

Hráči se rozdělí na dvě stejně početné a fyzicky vyrovnané poloviny. Dostanou 15 minut na to, aby ukryli totem. Totemem může být vlajka, nebo dřevěná tyč, ale klidně i jakákoliv jiná věc. Oba totemy by ale měly být přibližně stejné. Okolo umístěného totemu pak družstvo udělá kruh o průměru 5 metrů a zřetelně ho vyznačí.

Hra:
Cílem hry je donést totem na vlastní území. Má to ovšem háček - na nepřátelské polovině může být hráč chycen. Stejně tak může chytat nepřátele na polovině vlastní. Chytá se buď pouhým dotykem (tak hrajeme my), nebo různými létajícími předměty. Šišky jsou nebezpečné, proto je lepší hrát například s papírovými nebo látkovými koulemi. Moderní variantou jsou kuličkovky a paintballky. Zajímavá je také varianta, kdy hráči mají kolem paže ovázaný kus toaleťáku, který slouží jako život a navzájem si ho strhávají.

Na neutrálním území nikdo nikoho chytit nemůže.

Pokud je hráč chycen, musí si pro nový život doběhnout na vzdálené místo a případně tam odpovědět na nějakou otázku.

Obránci totemu nesmí vstupovat do kruhu. Hráč, který do něj vběhne, je tedy v bezpečí. Musí však totem ještě dostat na své území. Buď ho tam sám donese, nebo ho z kruhu hodí spojencům. Pokud je hráč s totemem chycen, totem se vrací do kruhu.

Hra získává úplně jiný rozměr, pokud se hraje v maskáčích a s namaskovanými obličeji. A pokud chcete vědět, jak se opravdu hraje boj o totem, přečtěte si o tom v jednom z komiksů o Rychlých šípech...
Potřeby: 2 totemy
Hru přidal: Swišť
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!