Na lovce motýlů

Počet hráčů2moc
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 19 hodnocení68
%

Autor:
Zdroj: DOLEŽALOVÁ, Edita. Hry na dětské tábory. Praha: Grada Publishing, 2004. ISBN 80-247-0702-0.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4108 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Chodička / strategická
Potřeby: papírové čtvrtky, fixy
Vrhněte se do města a poproste cizí lidi, zda-li by vám nenamalovali obrázek.

Pravidla

Každému dítěti (nebo oddílu) dejte 10 čtvrtek s fixou a vyzvěte je, ať se vydají do městských ulic na lov motýlů. Každý hráč musí oslovit neznámého člověka a požádat jej, aby byl tak laskavý a nakreslil mu na čtvrtku motýla a připojil svůj podpis. Kdo uloví 10 kreseb motýlů s podpisy autorů, vrátí se na domluvené stanoviště a počká, až se sejdou ostatní spoluháči. Vyhrají všichni, kdo splní úkol v časovém limitu. Po návratu si společně pohovořte o tom, do jakých situací jste se při lovu motýlů ve městě dostali.
 

Alternativní pravidla

: My jsme to hráli tak, že jsme dětem na výpravě rozdali úplně obyčejné hliníkové kuchyňské nože ( ty na máslo) a oni je měli ve městě vyměnit za něco cennějšího. Hráli to asi 3 hodiny a úkolem bylo přinést co nejcennější věc :break: Takže nůž vyměnili třeba za blok a blokzase za něco jinýho dokud se jim to nezdálo nejcennější :-)

Komentáře

: výborná a osvědčená hra, někdy jsou to umělecká díla, co se dětem povede ulovit. Aletrnativní pravidlo (spíš bych řekl, že je to jiná hra), také pravidelně na táboře zařazujeme, je velico oblíbená u dětí a je až k nevíře, co všechno byly schopné od obchodníků získat za obyčejnou tužku!
: My jsme hráli něco podobného na škole v přírodě,jen jsme měli přínést co nejvíce razítek(z obchodů,pošty,povedlo se i od policie...)
: Super hra, my jsme to hráli ve vlaku s tim, že si na začátku každý(aniž by tušil pravidla) určil nejoblíbenější zvíře a to mu lidi kreslili. Smůlu měli ti, kdo si vybrali třeba koně, naopak od těch, kdo měli třeba rybu...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!