Pakani

Počet hráčů2090
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 83 hodnocení82
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 18881 krát (8 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Pro zasmání, Bojovka
Potřeby: žádné
aneb probojovat se pro zlatý valounek

Pravidla

Motivace:
Kdesi v lese žijí připitomělí tvorové - Pakani, kteří stráží poklad. Vaším úkolem je přes tyto tvory projít a získat ho. Avšak cesta nebude jednoduchá, nejdříve vás musí prověřit velmistr, zda-li na to máte.

Jak na to:
Hrajeme kdekoli, ideálně v lese.
Děti vybíhají po jednom z družin ke svým vedoucím, se kterými sehrají kámen/nůžky/papír. (Každá družina ke svému určenému vedoucímu-velmistrovi, sedí deset metrů před nimi). Pokud vyhrají pokračují dále do pole. V poli se nachází obdélník o rozměrech přibližně metr x 7 metrů (úměrné počtu vedoucích a dětí). V něm stojí vedoucí se svázanýma nohama k sobě (při rozpažení na sebe nedosáhnou). Přitom vydávají skřeky jako paka a i tak se tváří. Úkolem dětí je přes ně projít. Pokud jsou plácnuti, tak se vrací nazpět. Pokud projdou, tak za vedoucími jsou kdesi v lese skované zlaté valounky, které po jednom musí dopravit stejnou cestou do svého domečku. (Možná úprava je mít v kolečku určitý blivajs a v něm zlaté valounky). V poli může být maximálně šest dětí z každé desetičlenné družiny. Jelikož se někdy děti před Pakany hromadí a otálí s projitím, tak Pakani mají svého Gurupakana, který se pohybuje línou chůzí kdekoli v poli a dlouze stojící děti plácá po zádech a s připitomělým výrazem je posílá nazpět. :)

Při troše obratnosti vedoucích lze chytit všechny děti, ale to by němělo být cílem. Pokud se vžijete do role, že jste pako, tak některé rády pustíte. :)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: my jsme škrob používali při jedné hře (a byl jen to jen čistě škrob ve vodě) a jedna slečna se nám pozvracela
: Do kolečka jsme uvařili škrob, obarvili to růžovím potravinářským barvivem, nasypali dotoho starou rejži, kukuřici, čočku, trošku zelí od oběda, nějaký ten nalámaný rohlíček... a nakonec to zakápli pixlou hořtice a magi pro to správné aroma :-) Škrob byl ještě vlažný.... Přál bych vám slyšet komentáře některých slečen když už se probojovali za pakany a mysleli si, že mají vyhráno:-)))
: Kdo to vymyslel je stejne pako ktere to hraje ze je pako
: Jupí, konečně zase nějaká hra u které se pobaví i vedoucí :-)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!