Pakani

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 20 až 90
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 21. 7. 2010 v 01.20
aneb probojovat se pro zlatý valounek

Pravidla

Motivace:
Kdesi v lese žijí připitomělí tvorové - Pakani, kteří stráží poklad. Vaším úkolem je přes tyto tvory projít a získat ho. Avšak cesta nebude jednoduchá, nejdříve vás musí prověřit velmistr, zda-li na to máte.

Jak na to:
Hrajeme kdekoli, ideálně v lese.
Děti vybíhají po jednom z družin ke svým vedoucím, se kterými sehrají kámen/nůžky/papír. (Každá družina ke svému určenému vedoucímu-velmistrovi, sedí deset metrů před nimi). Pokud vyhrají pokračují dále do pole. V poli se nachází obdélník o rozměrech přibližně metr x 7 metrů (úměrné počtu vedoucích a dětí). V něm stojí vedoucí se svázanýma nohama k sobě (při rozpažení na sebe nedosáhnou). Přitom vydávají skřeky jako paka a i tak se tváří. Úkolem dětí je přes ně projít. Pokud jsou plácnuti, tak se vrací nazpět. Pokud projdou, tak za vedoucími jsou kdesi v lese skované zlaté valounky, které po jednom musí dopravit stejnou cestou do svého domečku. (Možná úprava je mít v kolečku určitý blivajs a v něm zlaté valounky). V poli může být maximálně šest dětí z každé desetičlenné družiny. Jelikož se někdy děti před Pakany hromadí a otálí s projitím, tak Pakani mají svého Gurupakana, který se pohybuje línou chůzí kdekoli v poli a dlouze stojící děti plácá po zádech a s připitomělým výrazem je posílá nazpět. :)

Při troše obratnosti vedoucích lze chytit všechny děti, ale to by němělo být cílem. Pokud se vžijete do role, že jste pako, tak některé rády pustíte. :)
Hru přidal: Evžen
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!