Velký, statný dub

Počet hráčů1025
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 8 hodnocení51
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 1834 krát (1 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Na inteligenci / paměť
Potřeby: žádné
pamatovák spojený s běháním

Pravidla

Rozdělte děti do několika skupin (max. 5) po pěti. Rozestavte je na cestu nebo na louku tak, aby každá skupina byla v jedné lajně a každý člen skupiny vzdálený přibližně 100 metrů od dalšího. Na začátku řekněte vždy začínajícímu dítěti větu: "Velký, statný, ale přesto ztrouchnivělý dub rostl v jehličnatém lese, kde nerostly žádné jahody, ostružiny ani maliny, jen modrobílé borůvky." Každému začínajícímu členovi skupiny zopakujte větu několikrát, aby si jí stihl zapamatovat. Až bude mít každá skupina jednoho člena, co zná tuto větu, na váš pokyn se ti, co jste jim větu řekli, rozběhnou k druhému členu své skupiny. Tomu budou muset opakovat naučenou větu tak dlouho, až si jí bude schopen zapamatovat. Až se tak stane, vybíhá druhý, aby naučil větu třetího a takto to pokračuje až do chvíle, kdy se větu učí poslední člen skupiny. jakmile se jí naučí, musí vám jí předříkat, jestli tam nemá chybu. Pokud řekne větu správně, jeho družstvo vyhrává. Pokud špatně, počkejte si na skupinu, co skončila na druhém místě. Cílem je co nejrychleji naučit několik dětí větu, aniž by udělaly chybu.

Obměny: pokud byste hráli s menšími dětmi, samozřejmě snižte nároky a větu nějak obměňte, dává docela zabrat ;)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!