Smolíček

Počet hráčů630
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 24 hodnocení29
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4869 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání, Honička, Bojovka, S násilnými prvky, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Přelsti jezinky a dostaň Smolíčky z jeskyně ;)

Pravidla

Nejprve by si měl vedoucí hry připravit lístečky (nějaké drobnosti) které budou představovat Smolíčky. Počet by měl být úměrný počtu hráčů. Také si připravte uzavřenou smyčku, kterou je ideální bezpečným způsobem připevnit k podlaze (izolepa je ideální). Smyčka bude představovat jeskyni, vekteré drží Jezinky, Smolíčky. Velikost smyčky se odvíjí podle počtu bránících hráčů. Velikost a počet papírků ovlivní délku hry a obtížnost; já dělám smyčku o obvodu 1,5xpočet bránících hráčů.

Před začátkem hry rozdělíme děti do dvou skupin, nemusí mít stejný počet. Jedna skupina představuje Jezinky, které brání jeskyni ze Smolíčky a druhá jeleny, kteří se snaží Smolíčky osvobodit. Jezinky mají zavázané oči během své stráže. Jeleni se mohou pohybovat samovolně, při větších dětech si můžou svázat nohy k sobě. Jezinky se snaží chytit jeleny během toho co ti se snaží osvobodit Smolíčky. Jezinky se nesmějí dotékat Smolíčků (úmyslně a tím bránit odcizení).

U nás často pořádáme turnaj tří družstev, kde dvě jsou Jeleni a bojují o co největší počet Smolíčků a jedno Jezinky, a po vysbírání Smolíčků se jim započítá poměr odcizených Smolíčků vůbči druhému družstvu a pak si protočí role. Takže každé družstvo bude během hry dvakrát Jeleni a jednou Jezinky.

Děti i dospělí se u této hry dosti pobaví a většinou rozhodují maličkosti v taktice. Doufám že se zalíbí i jinde než u nás
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Jsou jezinky v kruhu, nebo vně?
: ??
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!