Formule 1

Počet hráčů2060
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 26 hodnocení75
%

Autor:
Zdroj: prostě mě to napadlo
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4374 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Sportovní
Potřeby: klacky, páska nebo provázek, židle, létající talíře, kelímky
jeď jak o závod

Pravidla

Na hrací ploše se pomocí dřevěných kolíků a pásky (příp. provázku) vytyčí uzavřený závodní okruh se vším co k němu patří (start, cíl, šikany, úzká místa atd.). Dále se těsně před startem (start je zároveň cíl), podle počtu závodních družstev připraví boxy, kam budou závodníci během závodu po každém odjetém kole zajíždět na přezutí kol (zutí a obutí obuvi) a dotankování paliva (vypití nápoje z kelímku).

Hráče rozdělíme na stejně početná družstva. Z každého družstva se jeden hráč postaví na startovní čáru a do rukou dostane létající talíř jako volant. Zbytek družstva čeká u svého boxu (židle). Boxy jsou postaveny vedle sebe někde stranou tratě (nejlépe před startem). Hráči startují najednou. Po prvním odběhnutém kole musí každý z nich navštívit box svého družstva. Zde se posadí a ostatní členové jeho družstva mu zují a opět obují obuv a dají mu vypít nápoj z kelímku. Poté co je hráč takto obsloužen vybíhá opět na trať. Pozor! Hráč mající nedostatek na obuvi nesmí na trať (rozvázaná tkanička apod.). Po druhém kole dobíhá hráč do startu, kde předá volant dalšímu ze svého družstva. Vše se takto opakuje dokud se na trati nevystřídají všichni hráči. Družstvo jehož poslední zúčastněný hráč doběhne do cíle jako první, vyhrává.

Hru lze předělat i na dostihy a místo volantu si děcka udělají koně z klacku a kartonu. Na trati budou navíc překážky.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Výborná hra:10: Líbila se všem, jak dětem, tak i vedoucím, kteří si mezi s sebou nazávěr taky udělali závod...k pití jsme měli sladké vody s bublinkami, takže vypít hrníček byl docela výkon :D ale bavili se všichni :hura:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!