utíkej a nenech se polít

Počet hráčů2030
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 126 hodnocení78
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 13463 krát (7 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Honička, Sportovní
Potřeby: balónek, plastový hrnek, voda
seber míček a nenech se polít

Pravidla

Udělají se dvě skupinky v stejném počtu. Postaví se proti sobě ve vzdálenosti pár desítek metrů a rozdělí si čísla - jedno číslo má vždy jeden hráč z každého družstva. Vedoucí říká čísla. Když hráči uslyší své číslo, vyběhnou uprostřed, kde je míček a kelímek s vodou. První bere balónek a utíká ke svému týmu. Ten druhý má taky šanci - je tam ještě kelímek s vodou. Pokud se mu podaří polít toho, kdo odnáší míček, nikdo nemá bod. V opačném případě bod získá družstvo, které přineslo balónek.
 

Alternativní pravidla

: My hrajeme suchou verzi pod názvem "Boj o vlajku". Stejná pravidla, jenom vedoucí stojí mezi těmi dvěma týmy uprostřed a drží šátek, o který se bojuje. Vedoucí zároveň vypráví pohádku (tři vlci, 8 aut,...). Pokud jeden drží šátek a utíká zpět a druhý ho plácne, tak bod získává jeho družstvo.
Hodně vtipné je, když se dva (většinou starší děcka) zastaví před vlajkou a čekají, kdy ten druhý ten šátek vezme, aby ho mohl plácnout :)
: Hru hrajeme pod názvem "Plavky" s tím, že uprostřed stojí jedno z dětí (za odměnu), které drží šátek (symbol plavek+motivace). To vyhlásí číslo a pokud Ti dva naháči dlouho váhají u plavek - kdo ho vezme, tak vyhlašuje: "A na pomoc vybíhá číslo...". Mokrá varianta s polejváním je dětmi i vedoucími v parných dnech opravdu oblíbená. :-)
: A co se děje, když tam oba doběhnou tak nějak najednou? můžou vyčkávat až se jeden odhodlá a míček vezme?
: super varianta na léto! :) my hrajeme s děckama "suchou" variantu "Flaška", doprostřed se dá flaška (zavřená) a dítě, které ji první sebere a donese, tak má bod. Ten druhý má šanci ho akorát plácnout, když to stihne, tak má bod on. A co je taky dobré- volat více čísel najednou, nebo např. pouze sudá, lichá, atd.

Komentáře

: No to my hrajeme hru podle počasí. mokrou hrajeme třeba na počet kelímků nebo hrnců- to je pak teprve zábava :-)
: super hra :10:;-):grr::-D:-D
: hra je napsaná pochopitelně :o) známe suchou variantu,ale tahle je lepší. Jenom pozor na kluzké podlahy! nejednou se nám stalo že se děti srazily hlavama, hrozí otřes mozku.. doporučuji
proto hrát venku, s vedoucím a šátkem nebo balonkem a kelímkem s vodou :)
: supr hra na tábor, budu si ji pamatovat :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!