Kouzelný koberec

Počet hráčů8moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 3 hodnocení49
%

Autor:
Zdroj: PAPOUŠKOVÁ, Olga - MEISNEROVÁ, Zdeňka. Jiskra chce pohyb. Praha: Olympia, 1978.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 1352 krát (1 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Na hřiště, Pohybová, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: 2 rohožky nebo desky z lepenky, píšťalku a šátek pro každého
Secvič ve svém družstvu speciální zvukový signál, který nebude rušit soupeř a co nejrychleji se všichni pomocí něj, aniž byste viděli, shromážděte na koberci.

Pravidla

Každéme družstvu se připraví jeden ,,koberec". Je jím rohožka nebo hladká deska z tenkého materiálu, jejíž velikost se řídí počtem soutěžících. Musí se na ni vejít všichni.
Soutěží čtyřčlenná nebo i vícečlenná družstva. Obě družstva soutěží najednou. Děti jsou bosy. Než si zaváží oči šátky, uvidí koberečky, ale nevědí, kde budou umístěny. Všichni soutěžící dostanou píšťalky a předem si smluví krátký signál, každé družstvo samozřejmě svůj.
Za startovní čárou si soutěžící zaváží oči a koberečky se položí na hrací plochu. Na znamení jdou všichni hledat některý z koberců. Jakmile jej někdo najde, začne pískat na píšťalku smluvený signál družstva. Jeho spoluhráči se snaží podle zvuku dojít k němu a co nejrychleji se postavit na koberec. Mezi tím hledá druhé družstvo dál. Někdo z nich najde druhý koberec, píská signál a držstvo se k němu snaží dostat. Obvykle znějí signály obou píšťalek najednou, ale to nikoho nesmí zmást.
Družstvo, které se shromáždilo na jednom z koberců dříve, vyhrává.

Obměna: Obě družstva mají společný jeden koberec, jehož velikost je přizpůsobena počtu soutěžících. Obě družstva mají i společný signál. Na znamení jdou soutěžící od startovní čáry hledat kobereček. Kdo jej první najde, začne pískat na píšťalku a všichni soutěžící jdou za ním po zvuku. Postupně se shromáždí na koberečku, ale někdo bude poslední. Ten prohraje družstvu závod.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!