Slovní fotbal

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 2 až 10
Délka: Neurčitelná
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 29. 4. 2006 v 00.15
Všichni znáte... zde se shromaždují zajímavé variace a úpravy.

Pravidla

Princip slovního fotbalu je, že hráči postupně říkají slova, tak, aby každé následující nějakým způsobem navazovalo na to předchozí. Nejjednodušší varianta je poslední - první písmeno (hranostaj - jablko - obrazovka - antrax atakdále). Jsou různá pravidla na navazování a různé množiny povolených slov.

Dosti sofistikovanou variací je fotbal na tři písmena. Povolena jsou pouze podstatná jména v prvním pádě singuláru (žádná slovesa, vlatní jména doporučujeme povolit, pokud jsou všeobecně používaná, cizí slova raději ne - záleží na dohodě). Navazuje se na tři písmena, a povoluje se zaměňovat i/y a libovolně manipulovat s diakritikou, například:
otakar karosa osamělost ostrov rovina inaugurace aceton toner nerez rezonance. Kdo neví, za jeden trestný bod sníží počet navazujících písmen o jedna. Takže po slově 'rezonance' místo 'nce' stačí, aby slovo začínalo na 'ce', avšak hráč dostane trestný bod. Popř. dva body a stačí na 'e'. Smeče v podobě věd (-logie) je možné předem zakázat.


Byl bych rád, kdybyste do alternativních pravidel psali různé zajímavé variace slovního fotbalu, které jste někde viděli, hráli či o kterých jste slyšeli...
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!