Slovní fotbal

Počet hráčů210
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 43 hodnocení36
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5390 krát (2 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Na cestu, Slovní, Na inteligenci / paměť
Potřeby: žádné
Všichni znáte... zde se shromaždují zajímavé variace a úpravy.

Pravidla

Princip slovního fotbalu je, že hráči postupně říkají slova, tak, aby každé následující nějakým způsobem navazovalo na to předchozí. Nejjednodušší varianta je poslední - první písmeno (hranostaj - jablko - obrazovka - antrax atakdále). Jsou různá pravidla na navazování a různé množiny povolených slov.

Dosti sofistikovanou variací je fotbal na tři písmena. Povolena jsou pouze podstatná jména v prvním pádě singuláru (žádná slovesa, vlatní jména doporučujeme povolit, pokud jsou všeobecně používaná, cizí slova raději ne - záleží na dohodě). Navazuje se na tři písmena, a povoluje se zaměňovat i/y a libovolně manipulovat s diakritikou, například:
otakar karosa osamělost ostrov rovina inaugurace aceton toner nerez rezonance. Kdo neví, za jeden trestný bod sníží počet navazujících písmen o jedna. Takže po slově 'rezonance' místo 'nce' stačí, aby slovo začínalo na 'ce', avšak hráč dostane trestný bod. Popř. dva body a stačí na 'e'. Smeče v podobě věd (-logie) je možné předem zakázat.


Byl bych rád, kdybyste do alternativních pravidel psali různé zajímavé variace slovního fotbalu, které jste někde viděli, hráli či o kterých jste slyšeli...
 

Alternativní pravidla

: My ještě hráváme pantomimický slovní fotbal. Sice se u toho moc nemluví, ale prostě se musí stejně jak u slovního fotbalu navazovat na poslední (nebo dvě poslední) písmeno, ale slova se předvádí pantomimou :) většinou se u toho hodně nasmějeme :)))
: My jsme po cestě hráli mnohem méně náročný, ale o to více zajímavý "slovní fotbal". Není určeno, na kolik písmen se musí navazovat (1, 2, nebo celá část slova) a používají se celé věty nebo slovní spojení např. kapesní nůž, už mám kapesník, i kdybych chtěl, tak si nemůžu vzpomenout.. Nedá se to hodnotit, ale na dlouhé cesty je to správný oddech.
: Nevím jak se tahle varianta jmenuje, ale pracovně ji nazvu definiční slovní fotbal. Místo slov se používají definice. Hráč který začíná třeba řekne: "přírodní nebo jiná pohroma při které zemřelo hodně lidí", čímž má na mysli "katastrofa". Hráč který pokračuje buď správně uhodne, že myslel "katastrofa" a řekne třeba: "osobní dopravní prostředek" (čímž myslí "auto"), ale taky uhodnout nemusí a může si myslet, že hráč před ním měl na mysli "kalmitu" nebo "tragédii" a jako další řekne "šlechtický znak". Body se moc počítat nedají, ale zábava je to i tak.

Komentáře

: My definičnímu slovnímu fotbalu říkáme "utajenej" :)
: my ho hrajeme už dlouho na internetu a pravidla pořád pilujeme :)

http://www.rave.cz/forum/1198/
: Ten definiční slovní fotbal má rozšířený název: STUPIDO! možná jste jej taky slyšeli ..
: Jo, ty definice nejsou špatný, jenom je potřeba, aby všichni hráči dobře chápali a byli zhruba na stejné úrovni, protože pak jeden mluví moc vzdělaně a druhý nechápe :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!