Ach nééé!

Počet hráčů2moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 175 hodnocení75
%

Autor:
Zdroj: GATO, Martin. Hry v místnosti pro malé i velké. Olomouc: Rubico, 2011. ISBN: 978-80-7346-131-7.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 29095 krát (17 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Na cestu, K ohni či posezení, Pro zasmání, Slovní
Potřeby: žádné
Slovní přebíječka.

Pravidla

Zábavná hra pro dva hráče (případně více dětí, které se mohou přidávat na tu či onu stranu), která procvičuje jejich bystrost, fantazii a slovní zásobu. Jedná se vlastně o zábavu, která ukrátí dlouhou chvíli. První hráč si vymyslí větu, která oznamuje nějaké reálné nebo fantaskní nebezpečí nebo ohrožení. Například:,,Ach ne! Řítí se na nás povoz kočího!" Druhý hráč si musí vymyslet větu, která situaci nějak zachraňuje. Například:,,Ale teď na vůz vyskakuje vozka!" První hráč opět vidí katastrofickou situaci:,,Ach ne, zamotala se mu noha a padá na zem." Druhý hráč uklidňuje:,,Ale předtím, než spadl, stačil zatáhnout za brzdu." Tímto způsobem hra pokračuje až do okamžiku, kdy jeden z hráčů neví, jak by pokračoval. Pak si oba role vymění. Náměty mohou být zcekla libovolné, od invaze mimozemšťanů přes přírodní katastrofy až po situaci z říše pohádek.
 

Alternativní pravidla

: Supr hra. Také by to šlo hrát tak, že jeden člověk vymyslí situaci a pak se jede v kroužku tak, že se lidé střídají v pořadí pesimista-optimista-pesimista-op... Když někdo neví, vypadává a musí vědět další.
: Zjistili jsme, že je lepší, aby základní situaci vymyslel třetí hráč. Protože pokud si jí vymyslí pesimista, jeho výhra je skoro jistá.
: Dá se hrát na čas nebo také s více hráči kteří se střídají v určeném pořadí.

Komentáře

: hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh:sniper::cz::rpg:
: :bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo:
: :amen: díky díky jdem to hrát :hura:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!