Špioni

Počet hráčů1030
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 20 hodnocení81
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4132 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: 2x30 lístečků (pro každý tým jiná barva), šátky (přibližně pro polovunu hráčů), míčky na gumě (přibližně pro polovinu hráčů)
Špioni se snaží získat tajné informace nepřátel. Proti obráncům nepřítele jsou bezbranní, ale mohou jim pomáhat útočníci.

Pravidla

Hráči se rozdělí do dvou týmů. Každý tým má svou základnu – místo, kde má položené své lístečky. Základny jsou přibližně 100-200 m od sebe (podle počtu hráčů – čím více, tím větší herní prostor). Cílem každého týmu je získat co nejvíce lístečků soupeře.
Hráči v každém týmu si libovolně rozdělí 3 role – špioni, obránci a útočníci.
Špioni: jejich úkolem je dostat se na soupeřovu základnu odnést odtud po jednom co nejvíce lístků na vlastní základnu. Na paži mají přivázaný šátek na jeden uzel. Šátek jim slouží jako život – pokud jim ho soupeřův obránce strhne, odevzdají mu lístek, který mají u sebe, musí se vrátit na vlastní základnu, tam si přivázat šátek a potom mohou pokračovat ve hře. Nemají žádnou zbraň
Obránci: jejich úkolem je bránit vlastní základnu před soupeřovými útočníky tím, že strhávají špionům šátky. Pokud měl zneškodněný špion u sebe lístek, dá jej obránci a ten ho vrátí na základnu. Pokud je obránce zasažen nepřátelským útočníkem, musí doběhnout na stanovené místo (přibližně 50 m od středu herního prostoru), potom mohou pokračovat ve hře.
Útočníci: jejich úkolem je podporovat své špiony tím, že zneškodňují nepřátelské obránce. Každý útočník má jeden papírový míček na gumě (guma přivázaná na ruce), kterým vybíjí nepřátelské obránce. Útočníky nikdo nepronásleduje.
Útočníci mohou zneškodnit obránce, obránci pronásledují špiony, špioni jsou bezbranní a odnášejí lístečky ze soupeřovy základny.
Rozdělení rolí záleží na taktice každého týmu. Na základně mohou hráči měnit své role.
Hra trvá 30 minut nebo do vyčerpání lístečků některého týmu. Vyhrává tým, který získal více soupeřových lístečků.
 

Alternativní pravidla

: Hru jsme hráli ve 30 lidech, děti od 6 do 12 let, a chudáci obránci byli úplně vyčerpaní a také demotivovaní - sotva se "uzdravili" a vrátili do hry, už byli vybiti. Útočníkům chybí nepřítel - ničeho se nebojí. Tak jsme zavedli jednoho "predátora" (vedoucí), který nehledě na tým "loví" útočníky - dotykem. Ulovený útočník musí zpátky na svoji základnu (či někam jinam pro život). Šlo by také regulovat počet útočníků, ale to by omezilo strategii týmů.

Komentáře

: Hrali jsme ji ve skautu a je to super hra:bomba::jedi::sniper::tralala::box::kladivko:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!