Hra indiánských squaw

Počet hráčů620
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 19 hodnocení59
%

Autor:
Zdroj: Tábor Indiáni (naše vedoucí Zdena a Heda)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3756 krát (1 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Sportovní
Potřeby: dva míčky pevně spojené kratší šňůrkou, dva kůly alespoň 1,5 m vysoké, dřevěné tyčky asi 0,5m dlouhé pro každého hráče
Hra pro dva týmy aneb jak přepravit dva míčky spojené šňůrkou na dřevěné tyčče asi půl metru dlouhé přes hřiště a tak získat bod:))

Pravidla

Hra pro dva týmy na území většinou o velikosti fotbalového hřiště. Místo fotbalových branek jsou však na obou koncích zatlučeny dřevěné kůly alespoň metr a půl vysoké. Hráči se snaží k těmto kůlům dopravit dva míčky, které jsou k sobě přivázány krátkou šňůrkou. K tomu používají dřevěné tyčky. Pokud se hráči podaří dotknout se oběma míčky protivníkova dřevěného kůlu, získává jeho družstvo bod. Míček se nesmí brát do rukou, nesmí se do něj kopat apod... K jeho přemisťování se smí používat výhradně hůlky. Hráč se tedy snaží nabrat míčky na hůlky a potom s nimi buď utíká, nebo je pomocí hůlky odhodí dále do hřiště. Protihráči se mu snaží míček shodit svými hůlkami a získat ho sami pro sebe...
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: je to blbost
: je to super hra. hravame ji na schuzkach a vsici si ji pchvaluji, jedina nevyhoda jsou vyskove rozdily
: Dovoluji si citovat z knihy (NE)ROZUM do kapsy, kterou vydalo nakladatelství Albatros jako svou 9026. publikaci. V kapitole Oprava fatálních omylů se píše:
Squaw je indiánská žena... Jeden z nejtrapnějších bělošských omylů, trvale uváděných v encyklopediích! „Squaw“ totiž v hovorové indiánské řeči znamená ženské pohlavní orgány, a pokud byste se takto vyjadřovali o ženách v přítomnosti indiánů. věřte, že byste skončili u kůlu smrti. Indiáni toto slovo považují za znak rasismu a usilují o přejmenování amerických míst-ních jmen, které mají v názvu „squaw“.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!