Kranberk

Počet hráčů510
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůdospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 29 hodnocení50
%

 
Autor:
Zdroj: Ani nevim :-)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 16534 krát (5 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Na inteligenci / paměť, Morální / sociální, Divadelní / dramatická
Potřeby: žádné
Jsi vinen! Anebo ne?

Pravidla

Takže: Jsme u soudu. Nejprve ze všeho napíšeme na kartičky role. Ty jsou: Žalobce, Soudce, král, zloděj, obhájce, svědek (klidně několik), několik členů poroty, královna a klidně i jiné, co vás napadne, záleží na počtu hráčů. Hráči si vylosují každý jednu kartičku a nikomu jí neukážou, kromě žalobce. Ten řekne, že chce obžalovat toho a toho z určitého činu, například: Obviňuju Okouna, že mi předevčírem v noci vykradl stáj a ukradl koně! A v té chvíli se odkryjí i ostatní hráči a každý začíná hrát svou roli. Žalobce se snaží přesvědčit o vině obžalovaného, obhájce o nevině. Soudce klade dotazy, povolává svědky... A už záleží jen na schopnostech hráčů, jak z toho vyváznou. Samozřejmě je zde soudce, král a porota, kteří nakonec rozhodnou o rozsudku, který může být nereálný, ale třeba i škrabaní brambor neni špatné :-)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: pokud hru hrají méně kreativní, nebo ne tolik zdatní hráči neuškodí dát hře ete trochu směr- třeba tím že na kartičky napíšete alespon naznak toho jak se ma postava zachovat (treba žalobci napsat za co má obžalovávat).
: Doporučuji soudce nelosovat, ale ponechat ho organizátorovi, či přidělit někomu schopnému, na něm nejvíc záleží, aby se hra povedla...
: Ve skutečnosti to je obráceně, ta hra byla inspirací Švandrlíkovi k jeho povídce. Tato hra se pod různými názvy a pravidly hraje už velmi dlouho. Já osobně ji znám pod názvy Soud nebo Královna a kat.
: Jakej film??
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!