Scénky

Počet hráčů3moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 51 hodnocení61
%

Autor:
Zdroj: od Čingyho =)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9041 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Do terénu, Pro zasmání, Divadelní / dramatická
Potřeby: žádné
Řekni stop a rozehraj novou scénu

Pravidla

Začne dvojice, která dostane téma. Např. tlačenice v metru. Rozehraje scénu (metro zastaví, jeden druhému šlápne na nohu, omlouvá se.....), a pak někdo z publika řekne stop. Ti dva se zastaví, ztuhnou, a ten kdo řekl stop nahradí jednoho z nich. Zaujme přesně jeho pozici a rozehraje z ní nějakou úplně jinou scénu (třeba maminka říká něco svému dítěti...). Pak zase někdo jiný řekne stop a rozehraje další scénu a tak dále.
 

Alternativní pravidla

: Dobrá je tato hra, když uprostřed stojí pouze jeden člověk. Ten čeká až mu někdo z přihlížejících řekne činnost co má předvézt. Když se tak stane začne hrát (např. žehlení). Po chvíli někdo řekne STOP a vystřídá ho. Musí zaujmout přesně stejnou polohu jako předchozí herec a počká až někdo z přihlížejících řekne činnost co má předvézt. "Úkol" je zapojit gesto ve kterém se nachází a musí z něho přímo vyjít v další improvizaci. Tzn. že nesmí např. sklopit ruce ale přímo ten pohyb využít, aby to dávalo smysl. A tak stále dokola.
Tato varianta je jednodužší pro mladší hráče. Hrála jsem to s dětmi od 10-14 a i bez divadelní průpravy jsme si to moc užili a šlo jim to pěkně.
A jmenuje se to IMPROVIZAČNÍ BRANKÁŘ.

Komentáře

: :hura::hura::hura::hura::hura: HURÁ :hura::hura::hura::hura::hura:
: fakt super hra
: Ono tohle je přesně ten typ hry který musí hrát nápadití, nadšení lidé, kteří se nebojí jít do něčeho nového a mají zdravé sebevědomí aby se nebáli předvést. Myslím, že by si tuhle hru mohli užít jak mladší děti tak roveři, jen bych se bála některých puberťáků, ti dost často bývají dost kritičtí (třeba se budou bát vyčnívat...) a můžou stáhnout kolektiv s sebou, nebo jim hru zkazit. Ale každopádně všude záleží na lidech. A myslím, že takové hry rorozvíjející tvořivost jsou velmi prospěšné :-)
: Je to jedna z kategorií improvizovaného divadla, jež funguje celosvětově a u nás se hraje tzv. IMPROLIGA. Tahle ta hra není ani brankář, ani stíhačka, ale je to velmi podobné. Já improvizaci dělám a doporučuji to hrát spíše se staršími dětmi. Je dobré, když se budete držet zásad které najdete na adrese www.improliga.cz
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!