Pošty

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 15 až 40
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 4. 7. 2006 v 21.28
Přepravování zásilek po divokém západě na vlastní pěst a vyhýbání se zlým indiánům

Pravidla

Na území rozmístíme 7 pošt. Je vhodné, aby pošty věděly přibližně o poloze ostatních - z důvodu ohodnocování zásilek (viz níže). Pošty vybavíme velkou cedulí s názvem pošty a dále dostatečným počtem lístečků. Na lístečcích je vždy uveden druh zásilky, místo určení, ohodnocení a případně nějaké speciální informace - proto je dobré si lístečky dopředu natisknout a nakopírovat a potom jen doplňovat jen konkrétní informace. Pro hráče připravíme kreditní karty.

Vybraní vedoucí se navíc stávají indiány - ty vybavíme potřebnými cedulkami (např. Apač Pepa) a bojovým pomalováním (rtěnka poslouží).

Hráči vždy dojdou na poštu, zde si vyberou zásilku a poté co ji doručí do cílové stanice vydělají nějaké peníze. Cílová stanice je na zásilce vždy pevně dána, takže na počátku hry nejdříve hráči potřebují zjistit, kde která pošta je. Peníze se zapisují na kreditní karty. Každý u sebe může mít max. jednu zásilku.

Jsou tři druhy zásilek: dopisy, balíky a telegramy. Základní druh je dopis. Ten si prostě vezmou a když ho doručí na místo určení, dostanou peníze. Když si vyberou balík, musí zaplatit zálohu, ale když ho doručí, dostanou více peněz než za dopis. Telegramy se doručují v časovém limitu, proto je potřeba, aby pošty měli vysílačky nebo přesně seřízený čas (max. odchylka 5 s). Za telegram se neplatí záloha, ale musí být doručen do určitého času (z tohoto důvodu jsou nutné výše uvedené potřeby). Množství peněz, které za zásilku hráč dostane, vždy určuje odesílatel a měl by přitom přihlížet k vzdálenosti mezi poštami a u telegramů i k časovému limitu, který má doručovatel k dispozici.

Výběr zásilek probíhá následovně: správce pošty pravidelně vypisuje různé zásilky a ty vystavuje. Hráč, který na poštu dorazí, si vždy jednu z nich vybere a pokusí se ji doručit.

Situaci hráčům komplikují indiáni. Jsou zde dva rody - Siuxové a Apačové. Apačové kradou zásilky. Když chytnou hráče, který něco veze, tak mu zásilku seberou (což je nepříjemné zvláště u balíků). Siuxové jdou po penězích - prostě hráči odepíšou z jeho konta určitou částku. Indiáni samozřejmě nesmí na pošty. Siuxové a Apači se nemají rádi a řvou na sebe (zvláště důležité pravidlo).

Žádný hráč se nesmí zadlužit, to znamená, že nemůže vozit balíky, dokud na ně nemá peníze. Siux nemůže hráče okrást o víc peněz než má hráč u sebe.

Je dobré, když pošty dávají indiánům tipy na bohaté hráče (aby si moc nevyskakovali).
Potřeby: Zásilky
Hru přidal: Okoun
Zdroj nebo autor: WikiHerka - herka.deka.cz
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!