Pošty

Počet hráčů1540
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 75 hodnocení80
%

 
Autor:
Zdroj: WikiHerka - herka.deka.cz
Zapsáno:
Zhléhnuto: 15596 krát (5 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: Zásilky
Přepravování zásilek po divokém západě na vlastní pěst a vyhýbání se zlým indiánům

Pravidla

Na území rozmístíme 7 pošt. Je vhodné, aby pošty věděly přibližně o poloze ostatních - z důvodu ohodnocování zásilek (viz níže). Pošty vybavíme velkou cedulí s názvem pošty a dále dostatečným počtem lístečků. Na lístečcích je vždy uveden druh zásilky, místo určení, ohodnocení a případně nějaké speciální informace - proto je dobré si lístečky dopředu natisknout a nakopírovat a potom jen doplňovat jen konkrétní informace. Pro hráče připravíme kreditní karty.

Vybraní vedoucí se navíc stávají indiány - ty vybavíme potřebnými cedulkami (např. Apač Pepa) a bojovým pomalováním (rtěnka poslouží).

Hráči vždy dojdou na poštu, zde si vyberou zásilku a poté co ji doručí do cílové stanice vydělají nějaké peníze. Cílová stanice je na zásilce vždy pevně dána, takže na počátku hry nejdříve hráči potřebují zjistit, kde která pošta je. Peníze se zapisují na kreditní karty. Každý u sebe může mít max. jednu zásilku.

Jsou tři druhy zásilek: dopisy, balíky a telegramy. Základní druh je dopis. Ten si prostě vezmou a když ho doručí na místo určení, dostanou peníze. Když si vyberou balík, musí zaplatit zálohu, ale když ho doručí, dostanou více peněz než za dopis. Telegramy se doručují v časovém limitu, proto je potřeba, aby pošty měli vysílačky nebo přesně seřízený čas (max. odchylka 5 s). Za telegram se neplatí záloha, ale musí být doručen do určitého času (z tohoto důvodu jsou nutné výše uvedené potřeby). Množství peněz, které za zásilku hráč dostane, vždy určuje odesílatel a měl by přitom přihlížet k vzdálenosti mezi poštami a u telegramů i k časovému limitu, který má doručovatel k dispozici.

Výběr zásilek probíhá následovně: správce pošty pravidelně vypisuje různé zásilky a ty vystavuje. Hráč, který na poštu dorazí, si vždy jednu z nich vybere a pokusí se ji doručit.

Situaci hráčům komplikují indiáni. Jsou zde dva rody - Siuxové a Apačové. Apačové kradou zásilky. Když chytnou hráče, který něco veze, tak mu zásilku seberou (což je nepříjemné zvláště u balíků). Siuxové jdou po penězích - prostě hráči odepíšou z jeho konta určitou částku. Indiáni samozřejmě nesmí na pošty. Siuxové a Apači se nemají rádi a řvou na sebe (zvláště důležité pravidlo).

Žádný hráč se nesmí zadlužit, to znamená, že nemůže vozit balíky, dokud na ně nemá peníze. Siux nemůže hráče okrást o víc peněz než má hráč u sebe.

Je dobré, když pošty dávají indiánům tipy na bohaté hráče (aby si moc nevyskakovali).
 

Alternativní pravidla

: Výborná hra! Odehrána dvakrát (s různými lidmi) a pokaždé s velkým úspěchem. Trochu jsem si jí upravila:
-jednou jsem hrála tak, že pošťáci byli ve čtyřech družinkách a navzájem mohli spolupracovat (dělat volavky a tak) a i indiáni byli hráči, přičemž ti hráli každý za sebe a obírali tak, že pokud měl u sebe dotyčný zásilku, sebrali mu jí a pokud ne, tak mu sebrali polovinu všech peněz (zaokrouhlováno ve prospěch indiána). A protože v našem případě byli indiáni mladší děti, než pošťáci, tak měli ještě každý jeden hadrový míček a mohli pošťáky trefovat.
-peníze jsme neměli jako kartičku, ale vyrobené lístečky-peníze. Pak to na poštách lépe odsýpá.
-zavedli jsme si banku, kam si mohli pošťáci i indiáni peníze ukládat (indiáni i zásilky, ty se jim počítaly jako jejich cena). Banka byli dva lidi (na asi 30 hráčů), ale chtělo by to víc, nestíhalo se.
-je výhodné mít jednoho pendlovacího organizátora mezi poštami, který vrací zpět dopisy a balíčky. Dopisy i cedulky na balíčkách jsme měli předem rozepsané i se stanovenými cenami, aby se jakž takž držely určité hladiny. Balíčky byly opravdové krabice a pytle vybavené cedulkou - aby bylo zdálky poznat, že pošťák nese něco velkého o co je radno jej obrat a aby to nebylo pro pošťáka tak jednoduché.
-pak je taky vhodné předem provést přeběhy mezi jednotlivými poštami a odstopovat, jak dlouho to trvá a kolem této hodnoty psát limit na dopravu telegramu - aby to nebylo příliš jednoduché, ale ani nemožné.
Zájemcům můžu poslat k vytištění připravené kartičky na dopisy, balíky a telegramy (pište na mail).

Komentáře

: Jojo, posílám ;-) Další zájemci, prosím, pište rovnou na můj mail, na Hranostaji nejsem tak často, abych si toho hned všimla.
: Zdravím,

Pampeliško,můžu tě poprosit o zaslání kartiček na dopisy a balíky??? Byl bych ti velice vděčný. Můj email: geleta.honza@gmail.com.

S pozdravem Honza
: Skvela hra, moc doporucuju... sice jsme ji museli omezi na 4 posty a 2 indiany i tak to byla legrace.
Nakonec, se totiz pobavili hodne i vedouci, kteri vlastne pomoci dopisu mohli posilat navzajem vzkazy a nakonec se i z jedne posty posilaly boruvky formou baliku a to bylo velmi atraktivni zbozi pro indiany...
: My jsme to hráli na svojsíkáči jako modul výprava
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!