Bermudský trojúhelník

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 25
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 13. 9. 2006 v 22.58
Strategická běhací hra, kombinace mezi hrami Pošta & Vláčky.

Pravidla

V terénu vyznačíme čtyři stanoviště. Blíže u sebe bude Florida, Kuba a Jižní Amerika. Evropu zasadíme někam dále od těchto tří bodů. Hráči mají za úkol rozmnožit svůj počáteční kapitál na co největší částku. A to tak, že v jednom stanovišti levně nakoupí a v druhém prodá za výhodnější cenu. Hráči si můžou vybrat ze dvou dopravních prostředků, za které budou zásilky rozvážet. A to buď jako Loď, nebo Letadlo.
Loď - pojme až 5 zásilek najednou
Letadlo - pojme maximálně 2 zásilky
Hráči si mohou v průběhu hry za nějaký obnos změnit na stanovištích v jiný prostředek.

Ale to by nebyl pořádný Bermudský trojúhelník, aby tam něco nebylo v pořádku... Do hry tedy vstupují postavy, které mají za úkol kazit hráčům práci. Snaží se chytit a obrat příslušné hráče o to, co mají zrovna u sebe. Každá postava má u sebe kartičku s tím, co je, a tu si mezi sebou mohou sem tam vyměňovat - hráči tedy neví, co přesně je právě honí, poznají pouze, že se jedná o nepřítele.
Tornádo - vezme všechny zásilky lodi i letadlu
Bouře - bere zásilky letadlu
Tsunami - vezme zásilky lodi (Tsunami by mělo být nejvíc)
U.F.O. - vezme zásilky lodi a ubere nějaké prašulky, tak 20%

K převozu mohou být: banány, kubánské doutníky, textil, mahagon, ropa, atd. V některých místech se dají nakoupit suroviny za nejlepší cenu na trhu a na dalším stanovišti se mohou výhodně prodat. Především vzdálenost mezi stanovištěmi ovlivňuje cenu. Takže doutníky koupené na Kubě za 5$ se dají v Evropě trhnout za neuvěřitelných 12$!!! Vyrobte si tabulky s cenami v různých lokacích, na každé stanoviště dejte jednu, ať se do nich mohou hráči dívat a plánovat své cesty.

Samozřejmě, že to by nebyl solidní byznys, kdyby hráči museli pracovat pouze v mezích zákona. A tak se nabízí tzv. Ilegální zásilky (např. exotická zvířata, zbraně, drogy) Ale aby si mohli hráči něco takového vůbec pořídit, musí se jejich obnosy dostat k vyším hodnotám, protože jsou výrazně dražší. O to větší ale bude tržba! Má to však nejeden háček! Mohou mít pouze dvě ilegální zásilky a víc už nic. Ať se jedná o loď či letoun. Aby se snáz rozpoznávali pašeráci, tak se jim na ruku nerozvazatelně sváže pruh krepáku. Pokud o něj přijdou jakýmkoli způsobem, ilegální zboží jim nebude vykoupeno. A to nejhorší nakonec: pokud budou kýmkoli z postav chyceni, odeberou se jim nejen zásilky, ale i penízky, aby jim zbylo pouze počátečních pár babek.

Doporučujeme systém peněz rešit kreditními kartami, tedy kousky kartónu, kde je napsáno, co je hráč zač a kolik má peněz. Zboží je dobré psát na malé papírky, kde je napsáno co a kolik (popř. nepovinně odkud a za kolik nakoupeno) - např. zlato, 3 kusy
Potřeby: krepový papír, papíry, tužky
Hru přidal: Staník
Zdroj nebo autor: Okoun, Móťa, st.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!