Bermudský trojúhelník

Počet hráčů1025
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 71 hodnocení74
%

 
Autor:
Zdroj: Okoun, Móťa, st.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 14929 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, Chodička / strategická
Potřeby: krepový papír, papíry, tužky
Strategická běhací hra, kombinace mezi hrami Pošta & Vláčky.

Pravidla

V terénu vyznačíme čtyři stanoviště. Blíže u sebe bude Florida, Kuba a Jižní Amerika. Evropu zasadíme někam dále od těchto tří bodů. Hráči mají za úkol rozmnožit svůj počáteční kapitál na co největší částku. A to tak, že v jednom stanovišti levně nakoupí a v druhém prodá za výhodnější cenu. Hráči si můžou vybrat ze dvou dopravních prostředků, za které budou zásilky rozvážet. A to buď jako Loď, nebo Letadlo.
Loď - pojme až 5 zásilek najednou
Letadlo - pojme maximálně 2 zásilky
Hráči si mohou v průběhu hry za nějaký obnos změnit na stanovištích v jiný prostředek.

Ale to by nebyl pořádný Bermudský trojúhelník, aby tam něco nebylo v pořádku... Do hry tedy vstupují postavy, které mají za úkol kazit hráčům práci. Snaží se chytit a obrat příslušné hráče o to, co mají zrovna u sebe. Každá postava má u sebe kartičku s tím, co je, a tu si mezi sebou mohou sem tam vyměňovat - hráči tedy neví, co přesně je právě honí, poznají pouze, že se jedná o nepřítele.
Tornádo - vezme všechny zásilky lodi i letadlu
Bouře - bere zásilky letadlu
Tsunami - vezme zásilky lodi (Tsunami by mělo být nejvíc)
U.F.O. - vezme zásilky lodi a ubere nějaké prašulky, tak 20%

K převozu mohou být: banány, kubánské doutníky, textil, mahagon, ropa, atd. V některých místech se dají nakoupit suroviny za nejlepší cenu na trhu a na dalším stanovišti se mohou výhodně prodat. Především vzdálenost mezi stanovištěmi ovlivňuje cenu. Takže doutníky koupené na Kubě za 5$ se dají v Evropě trhnout za neuvěřitelných 12$!!! Vyrobte si tabulky s cenami v různých lokacích, na každé stanoviště dejte jednu, ať se do nich mohou hráči dívat a plánovat své cesty.

Samozřejmě, že to by nebyl solidní byznys, kdyby hráči museli pracovat pouze v mezích zákona. A tak se nabízí tzv. Ilegální zásilky (např. exotická zvířata, zbraně, drogy) Ale aby si mohli hráči něco takového vůbec pořídit, musí se jejich obnosy dostat k vyším hodnotám, protože jsou výrazně dražší. O to větší ale bude tržba! Má to však nejeden háček! Mohou mít pouze dvě ilegální zásilky a víc už nic. Ať se jedná o loď či letoun. Aby se snáz rozpoznávali pašeráci, tak se jim na ruku nerozvazatelně sváže pruh krepáku. Pokud o něj přijdou jakýmkoli způsobem, ilegální zboží jim nebude vykoupeno. A to nejhorší nakonec: pokud budou kýmkoli z postav chyceni, odeberou se jim nejen zásilky, ale i penízky, aby jim zbylo pouze počátečních pár babek.

Doporučujeme systém peněz rešit kreditními kartami, tedy kousky kartónu, kde je napsáno, co je hráč zač a kolik má peněz. Zboží je dobré psát na malé papírky, kde je napsáno co a kolik (popř. nepovinně odkud a za kolik nakoupeno) - např. zlato, 3 kusy
 

Alternativní pravidla

: Hra se dá hrát pouze v Praze a všichni hráči musí mít platné jízdné MHD. Hráči se rozdělí do několika 4 členných skupin - policistů a podle počtu hráčů se určí 3 a více pašeráků.

A dále už to je jednoduché policisté honí pašeráky.Když je pašerák chycen odevzdá policii lístek se životem a pak se rozejdou( policie a pašerák) každý jiným směrem. Vtip je v tom, že se hra odehrává v metru, přesněji řečeno v "Bermudském trojúhelníku" tří přestupních stanicích : Muzeum, Můstek a Florenc. Hráčům je zákázáno pohybovat se během hry někde jinde, nebo vyjít z placeného prostoru, ale jinak se meze nekladou.

Hra trvá asi 2 hodiny. Na konci se vyhodnotí jak nejúspěšnější policejní skupina tak nejlépe se skrývající pašerák.

Komentáře

: Už dlouho přemýšlím o hře mezi přestupními stanicemi, ale mám strach, aby se děti nenechaly příliš strhnout a nesprintovali po nástupišti a pod.
: Mě se to líbí, ale nevim jestli ta hra je pro vlčata a světlušky (malé děti)....jinak vypadá ta hra dobře :)
: Hráli jsme ji na jedné víkendovce...je to super hra ale doporučuji nějak při vysvětlování pravidel je trochu zaujmout...jak už lehkými vtípky nebo tak (fantazie)
...jinak samotná hra je suprová...
: nevim jestli blba je vhodne slovo podle me je prilis silne ja ji jeste nehral ale hodnoceni ma dobre;-)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!