Obchodníci

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Delší
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 23. 7. 2009 v 14.35
 
Především uvolňuji kartičky surovin. (Levně nakup, draze prodej)

Pravidla

O čem hra je snad nemusím psát a pravidla dotvoříte operativně, nabízím jen kartičky ke stažení (člověku je líto nechat si to pro sebe) a pár postřehů asi z 6 uvedení v nejrůznějších proměnách.

I když to stojí nějaké peníze a děsně dlouho se to stříhá, je to lepší než papír s textem (viz "překupníci") pro děti je to konkrétnější a zajímavější než abstrakce čísel a písmen.


Ke kartám:

V levém horním rohu jsou ikony skupiny a suroviny pro dohledávání v ceníku.
V pravém horním rohu jsou označeny informací o hodnotě zboží.
Platí: čím víc A-ček tím vzácnější zboží,
čím víc černých X, tím dražší a nelegálnější zboží.

K platbám:

K tisku máte připraveny kreditky ze skřítčí banky, hodně to všechno zrychluje, ale jinak se jako platidlo dá použít cokoli, čeho koupíte za málo peněz hodně (fazole), nebo vaše táborové peníze.

K obchodování:

Lze použít ceník, je nevyplněný, umožní vám to flexibilně ragovat na táborové peníze, ale vyplňování je velice pracné. Ceník se může měnit, stačí vyplnit všechny 4 sloupce cen a potom co půl hodiny vyměnit sloupec, podle nějž se obchoduje.

Pokud nemáte na vyplňování ceníků čas nebo chuť dá se lehce obchodovat smlouváním, podle klíče
1x Ačko cena do 10 krejcarů,
2x A-čko cena do 50 krejcarů
atd, pro černá X limity ztrojnásobte.

K umístnění obchodů:

Na stanoviště je dobré připravit ceníky dva, jeden kousek dál, kde se hráči rozhodují a jeden pro kontrolu prodavačům. Záleží na počtu hráčů, ale přibližně od 40 se vyplatí mít na každém stanovišti 2 instruktory. Vyberte obchod, kde se bude dát obchodovat s nelegálním zbožím a jeden instruktor by se takovým obchodem měl živit v terénu.

Mezihry:

Osvědčuje se hru vylepšit nasazením meziher, do kterých můžeš vstoupit, pokud máš určitý počet surovin (např: na dřevorubecké přebory - přesekni deset buráků na špalku rychlej než soupeř musíš přinést sekeru a mít na sobě varkoč; na lukostřelbu- tref deset kamínků do kbelíku rychlej než soupeř- přirozeně luk, boty, plášť a knoflíkovou košili nebo varkoč); to zajistí, že nemáte na mezihrách plno a že jsou účastníkům vzácné. Vítěz souboje bere kartičky soupeře a navíc odměnu od instruktora, ta by neměla být nepatrná.

Zvláštním místem jsou hazardní stoly, kam přineseš klobásu nebo pivo a okamžitě hraješ proti NPC. Co všecko lzre hrát o fazole si domyslíte.

Potřeby: Tisk, případně potřeby na mezihry.
Hru přidal: Burčák
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!