Poštovní balíček

Počet hráčů2moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 61 hodnocení69
%

 
Autor:
Zdroj: Štěpán Rambousek
Zapsáno:
Zhléhnuto: 15970 krát (5 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Ano/ne detektivka
Potřeby: žádné
Chlapík dostane poštou uřízlou ruku s prstenem...

Pravidla

Jedná se o klasickou hru Ano/Ne. Motivační text je tento:

Příjemný letní páteční podvečer, u osamoceného domku zvoní pošťák. Muž otvírá a přebírá balíček a poděkuje. Pošťák odchází. Muž si donese balíček na stůl, otevře a řekne KONEČNĚ !

Hráči mají za úkol přijít na to, co bylo v balíčku a proč řekl konečně.

V balíčku byla lidská ruka se zlatým prstenem.

Příběh je takovýto:
Muž (hrdina) a přítel, chirurg, se kdysi vydali na cestu malým letadlem, ale ztroskotali uprostřed kamenité pouště. Vodu sice měli, ale jídla ubývalo, až došlo. V posledním okamžiku přistoupili ke krajnímu řešení, a to, že chirurg hrdinovi amputoval ruku, kterou snědli. Podmínkou hrdiny bylo, že pokud to přežijí, i chirurg si amputuje ruku, aby měli oba stejný handicap. Skutečně se tak stalo a za pár dní dorazili do civilizace a byli zachráněni. Chirurg slíbil, že pošle svému příteli svoji ruku, jen co dorazí na kliniku. Jako důkaz autentičnosti ruky na ni dá svůj prsten. Avšak o pár dní později se to chirurgovi rozleželo v hlavě, tak zašel do márnice, náhodnému nebožtíkovi nasadil svůj prsten, nastartoval motorovku... ehm, odborně amputoval mrtvou ruku a poslal ji...
 

Alternativní pravidla

: Já to znám tak, že muž po rozbalení balíčku řekl: "Děkuji." A rozplakal se.
Řešení poté je, že se vydali dva kamarádi na výpravu na severní pól. Zabloudili však a došlo jim jídlo. Losovali, komu uřežou ruku a sní ji, aby přežili. Poté, co se tak stalo, je zachránilo malé letadlo. A ten muž, který z toho všeho vyvázl z oběma rukama, si nechal uříznout ruku také a poslal ji svému kamarádovi, aby mu ukázal, že je na tom stejně a podpořil tak jejich přátelství.
: este jina alternativa zni takhle: na smetisti se nasla ruka.. chlapek, kterej ji dostal ze solidarity, ji vyhodil protozemu nebyla k nicemu..
: Já to znám s jinou nápovědou: V Anglii jeden sir pošle balík, sir, kterému balík došel, ho rozbalil a řekl "v pořádku" a poslal ho třetímu sirovi, ten balík také rozbalil řekl "v pořádku" a zakopal ho na zahradě

Příběh je potom: ti 3 sirové ztroskotali na lodi a až jim došlo jídlo tak si uřezali ruce s tím, že než si ji uřízl poslední tak je zachránili.
: Pro méně chápající jedince lze též dát, že ta ruka byla jeho (chirurgova)

+ ještě obměna legendy: Muž si odnese balíček, nic neřekne, přijme ho se zcela klidnou tváří a vyodí ho.
+ obměna příběhu: 2 se vydaj na lodi někam, zabloudí, dojde jim jídlo, 1 si uřízne prst a použije ho jako návnadu na ryby a druhý mu po záchraně pošle ze solidarity svůj prst.

Komentáře

: Doporučuji hru Černí historky. Tam je takových příběhů hafo :)
: Hlavně jim pak Rosťo nevysvětluj, proč se píše zkusit se Z.Ale jinak hra ok.
: zajímavé skusím to ale ne s mýma prvňákama
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!