Kanci

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 17. 8. 2006 v 14.04
aneb jak děti loví vedoucí :o))

Pravidla

Nejdřív hráčům i vedoucím vymezíme poměrně velké území (nejlépe co nejpestřejší - les, louka a pole...) a asi v jeho centru uděláme stáj (např. pohostinná jídelna). Předem určíme i čas, po který se hra bude hrát (třeba 1 hodinu).

Jeden vedoucí bude sedět ve stáji a zároveň fungovat jako bankéř a správcovat konta ode všech zúčasněných družstev. Všichni ostatní se budou pohybovat ve vymezeném území jako kanci (popř. bachyně :o) ). Kanci musí být předem obodovaní! Boduje se podle hmotnosti - čím těžší, tím bodově štědřejší.

Úkolem každého družstva je ulovit co nejvíce kanců!!! Kanci se loví následujícím způsobem: Na začátku hry, musí jít celá skupinka do stáje k bankéřovi a na dluh jsi vypůčit několik nalepovacích lístečků (prodávají se v každém papírnictví smotané do kolečka), které mají název "spací sérum". Každé spací sérum = -1 bod do konta skupinky, ale bez spacího séra skupinka nemůže lovit žádného kance!!! Takže už vlastníme do skupinky třeba 3 spací séra, rozdělíme si je podle strategie a můžeme jít na lov do území. Kanci bývají obvykle schovaní, ale čas od času se stane, že některý kanec vyleze a přeběhne na lepší místo. V momentě kdy skupinka nějakého kance uvidí, tak se ho snaží co nejrychleji chytit a plácnout. Ovšem kanec může odporovat až do té doby, než se na něj nepřilepí spací sérum! V tom případě usíná (stává se nehybný) a skupinka ho musí co nejšetrněji donést do stáje. Připrudkých pohybech se kanec probouzí a může opět uniknout! Jakmile je ve stáji, bankéř přičítá skupince tolik bodů, kolik kanec má díky své hmotnosti -> tím se zmenšuje i předešlý dluh na kontě. Spací sérum, které bylo použito na jednoho kance už je neplatné!!! A skupinka si musí u bankéře pořídit další!!! V momentě, kdy je kanec dovlečen do ohrady, a skupinka dostala body může se jít vrátit zpátky do lovu. Ulovený kanec ve stáji chvíli spočne a pak uteče zpět do území a normálně funguje!

Hru vyhrává skupinka, která má na konci největší konto (tzn. součet všech bodů za ulovené kance a odečet koupených spacích sér)

Kance nemusí do tábora přinést vždy celá skupinka! Je- li ve skupince silná osoba a ulovený kanec je v jejích silách není důvod, aby celá skupinka chodila do stáje. Může se věnovat pátrání po dalších kancích!
Potřeby: Nalepovací lístečky
Hru přidala: Klárka
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!