Kanci

Počet hráčů10moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 49 hodnocení60
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6267 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Pohybová, Honička, S násilnými prvky, Chodička / strategická
Potřeby: Nalepovací lístečky
aneb jak děti loví vedoucí :o))

Pravidla

Nejdřív hráčům i vedoucím vymezíme poměrně velké území (nejlépe co nejpestřejší - les, louka a pole...) a asi v jeho centru uděláme stáj (např. pohostinná jídelna). Předem určíme i čas, po který se hra bude hrát (třeba 1 hodinu).

Jeden vedoucí bude sedět ve stáji a zároveň fungovat jako bankéř a správcovat konta ode všech zúčasněných družstev. Všichni ostatní se budou pohybovat ve vymezeném území jako kanci (popř. bachyně :o) ). Kanci musí být předem obodovaní! Boduje se podle hmotnosti - čím těžší, tím bodově štědřejší.

Úkolem každého družstva je ulovit co nejvíce kanců!!! Kanci se loví následujícím způsobem: Na začátku hry, musí jít celá skupinka do stáje k bankéřovi a na dluh jsi vypůčit několik nalepovacích lístečků (prodávají se v každém papírnictví smotané do kolečka), které mají název "spací sérum". Každé spací sérum = -1 bod do konta skupinky, ale bez spacího séra skupinka nemůže lovit žádného kance!!! Takže už vlastníme do skupinky třeba 3 spací séra, rozdělíme si je podle strategie a můžeme jít na lov do území. Kanci bývají obvykle schovaní, ale čas od času se stane, že některý kanec vyleze a přeběhne na lepší místo. V momentě kdy skupinka nějakého kance uvidí, tak se ho snaží co nejrychleji chytit a plácnout. Ovšem kanec může odporovat až do té doby, než se na něj nepřilepí spací sérum! V tom případě usíná (stává se nehybný) a skupinka ho musí co nejšetrněji donést do stáje. Připrudkých pohybech se kanec probouzí a může opět uniknout! Jakmile je ve stáji, bankéř přičítá skupince tolik bodů, kolik kanec má díky své hmotnosti -> tím se zmenšuje i předešlý dluh na kontě. Spací sérum, které bylo použito na jednoho kance už je neplatné!!! A skupinka si musí u bankéře pořídit další!!! V momentě, kdy je kanec dovlečen do ohrady, a skupinka dostala body může se jít vrátit zpátky do lovu. Ulovený kanec ve stáji chvíli spočne a pak uteče zpět do území a normálně funguje!

Hru vyhrává skupinka, která má na konci největší konto (tzn. součet všech bodů za ulovené kance a odečet koupených spacích sér)

Kance nemusí do tábora přinést vždy celá skupinka! Je- li ve skupince silná osoba a ulovený kanec je v jejích silách není důvod, aby celá skupinka chodila do stáje. Může se věnovat pátrání po dalších kancích!
 

Alternativní pravidla

: Hra se dá krásně napasovat také na lov trifidů a sběr oleje z nich :-D

Komentáře

: Skvělá hra odzkoušená i na našem táboře!! :)
: Uz se tesim, jak si zahraju kance... zni to skvele... :D :D
: použila jsem v létě na táboře...super!!!!
: Supr, hrali jsme pred rokem tak hodnotim s odstupem casu... doporucuju!:cool:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!