Krvavé koleno

Počet hráčů420
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 82 hodnocení70
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 10576 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do tmy, Pohybová, Honička
Potřeby: žádné
Hra spíš pro světlušky s překvapením, kdy krvavé koleno vyleze a začne je honit.

Pravidla

Hráči si zvolí dva (obvykle) nejstarší ze svého středu - jeden představuje krvavé koleno, druhý mámu, ostatní jsou děti. Krvavé koleno si zaleze do kůlny (za dříví, či kamkoliv, kde nebude vidět).

Jedno dítě se jde do kůlny podívat a přijde s křikem: "Mámo, v kůlně je krvavý koleno". Matka se tam jde podívat, ale nevidí ho (resp. říká, že ho nevidí) a tak tam jde další dítě. Po vystřídání všech dětí, když tam máma jde, tak se s ním domluví, kdy (krv. koleno) přijde. Pak máma vyjde z kůlny a řekne dětem, že se s nim domluvila a ví, kdy přijde.

Všichni utvoří kroužek a recitují: "První hodina odbila, lampa ještě svítila" atd., dokud nedojdou k hodině, na kterou má přijít krvavé koleno - to máma místo "lampa ještě svítila" řekne "lampa už nesvítila" - vtom se s řevem vyřítí krvavé koleno (musí se recitovat tak nahlas, aby to dotyčný ukrytý slyšel) a začne chytat děti, které před ním utíkají.

Ta hra je vhodná zejména pro nejmenší - já si pamatuju, jak jsem ji coby šestileté děcko doslova žrala :-)
 

Alternativní pravidla

: Také se to dá hrát hooodně jednoduše - pokud máme málo času... Nepotřebujeme maminku. Krvavé koleno si sedne ke zdi a odříkává to staré známé: "Jedna hodiny odbila, lampa ještě svítila." Tady nikdo, samozřejmě kromě krvavého kolena neví, kdy lampa zhasne a Krvavé Koleno vyrazí na lov...
: Velmi oblíbená a takřka denně hraná hra u nás na dvorku u činžáku, kde bylo plno dětí. V naší verzi se máma ptala: Kdo jsi? K.K.: Krvavý koleno. Máma: Co jíš? K.k.: Lidský maso. Máma: Co piješ? K.K. Lidskou krev. Máma: V kolik hodin si pro nás příjdeš? Důležité bylo, aby Krvavý koleno vyluzovalo co největší řev.... Tak tohle je varianta, která se hrála za mého dětství, tedy tak před 55 lety... Škoda, že jsme neznali tu variantu s dětskýma kostma a kůží! To by bylo teprve ono!
: Krvavý koleno je hra mého dětství:-)) do kůlny vždycky běhala všechna děcka, pak k mámě a křičela:"Mámo, mámo, v kůlně straší" a dotyčná máma si vymejšlela tř."Ale kdeže, to byly jen tátovy montérky" a různý. to vymejšlení mě hooodně bavilo. a pak taky, když už se šla máma podívat na koleno, tak mezi sebou vedli takovej dialog, přičemž koleno mluvilo hrozně strašidelnym hlasem=
M:Kdo jsi? K:krvavý koleno.
M:Kde spíš? K:na dětských kostích.
M:čím se přikrýváš? K:dětskou kůží.
M:co máš pod hlavou? K:dětské vlásky.
M:co máš v levé kapse? K:vidličku.
M:co máš v pravé kapse? K:nůž.
M:čím se živíš? K:dětmi!
M:a kdy si pro ně přijdeš? K:pošeptá čas...

hrozná sranda:-D
ještě teď si představuju tu kůlnu, kde visely montérky, rozbité hrnce, staré kabáty a j. :-))))))

Komentáře

: Děkuji za připomenutí, jako malé jsme to hrali snad každý den a teď jsme si na to nemohli nikdo rozpomenout jak to vlastně bylo.. Ještě jednou díky!!!!
: To Milan: Presne tak. Neni nic usmevnejsiho, nez kdyz si negramotny clovek zacne vyskakovat.
: jj strašně nás to bavilo asi ve druhý třídě a hráli jsme to pořád dokola ve družině. Zrovna nedávno jsem si na to vzpomněla ale zapomněla jsem pravidla-ssuper že to tu je. :hura:
: dokola >> je nádherné, že člověk co se ozývá hrubkami napíše 30ti (a jestli si myslíš, že to není chyba, tak bys měl zalézt za dříví a zůstat tam)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!