Outdoor scrabble

Počet hráčů10100
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 41 hodnocení45
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9691 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Do tmy, Pohybová, Slovní, Chodička / strategická, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: flipchar nebo tabule, fixy nebo křída, papírky s písmeny
Přenesení klasické hry Scrabble s písmeny do terénu.... Velice zábavná a prima seznamovací hra.

Pravidla

Všechny rozdělíš do skupin, v terénu rozmístíš hromádky s písmeny (stejné jako v klasické hře Scrabble vč. bodových hodnot - dá se násobit sada - např. tuším, že jsme smíchali tři sady), které budou zakresleny na mapě vedle tabule nebo flipu. Na něm bude mřížka podobná klasické hrací desce (tzn. zdvojená, ztrojená hodnota slova etc.). Hráči smí kartičky nosit jen po jednom. Jeden instruktor musí stát u tabule, uznávat a následně zapisovat slova se kterými skupiny přijdou. Tato hra získává na zajímavosti v noci, kdy se na stanoviště ještě umístí svíčky. Pravidla tvorby slov jsou klasická (tzn. že by to měla být podst. jm., 1. p., singularu, ale dle úrovně hráčů se s tím dá hýbat). Pokud se hra již \"sekne\", je možné povolit druhy slov, nebo povolit change mezi skupinami.

Pozn.: Když je skupina šikovná, nechá si jednoho člověka u flipu a ten pak rozesílá své mravenečky pro jednotlivá písmena, dle aktuální situace, jednou za čas se vymění.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Chteěl bych se zeptat jen jestli maj skupiny taky nějaký časový limit na to aby umístily slovo do mřížky nebo to je tak ,že každá skupina hraje kdy chce a klikrát za sebou chtěj bez časovýho limitu nebo střídání skupin?
Pamatuju si že jsme to hráli na seznamováku v 6.třídě ale to je asi tak vše .
Předem díky za infa kdyžtak pište i na facebook Jan Bruce Pála .
: Jo, je to fakt zábava. Hráli jsme to na seznamováku v prváku, ale věřím, že to bude bavit i mladší (nebo i klidně starší) lidi.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!