Outdoor scrabble

Hru přidal: Jenda
Zapsáno: 28. 11. 2006 v 08.58
Zhléhnuto: 9879 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Do tmy, Pohybová, Slovní, Chodička / strategická, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: flipchar nebo tabule, fixy nebo křída, papírky s písmeny
Přenesení klasické hry Scrabble s písmeny do terénu.... Velice zábavná a prima seznamovací hra.

Pravidla

Všechny rozdělíš do skupin, v terénu rozmístíš hromádky s písmeny (stejné jako v klasické hře Scrabble vč. bodových hodnot - dá se násobit sada - např. tuším, že jsme smíchali tři sady), které budou zakresleny na mapě vedle tabule nebo flipu. Na něm bude mřížka podobná klasické hrací desce (tzn. zdvojená, ztrojená hodnota slova etc.). Hráči smí kartičky nosit jen po jednom. Jeden instruktor musí stát u tabule, uznávat a následně zapisovat slova se kterými skupiny přijdou. Tato hra získává na zajímavosti v noci, kdy se na stanoviště ještě umístí svíčky. Pravidla tvorby slov jsou klasická (tzn. že by to měla být podst. jm., 1. p., singularu, ale dle úrovně hráčů se s tím dá hýbat). Pokud se hra již \"sekne\", je možné povolit druhy slov, nebo povolit change mezi skupinami.

Pozn.: Když je skupina šikovná, nechá si jednoho člověka u flipu a ten pak rozesílá své mravenečky pro jednotlivá písmena, dle aktuální situace, jednou za čas se vymění.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!